Ana içeriğe atla

aaa

SATINALMA PROFESYONELLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTU

21.12.2018 - 16:32

Sektör profesyonellerini buluşturan Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi bu yıl “Yerli ve Milli Dönüşüm: Yerelden Globale” sloganıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. TEB Tedarik Direktörü Arda Polat, bu yıl 8. kez düzenlenen zirvede tedarik süreçleriyle ilgili bilgi verdi.

Faaliyet gösterdikleri sektörlerde yaklaşık 50 milyar dolarlık satınalma gerçekleştiren iş dünyasının uzman isimleri, Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nde buluştu. Türkiye Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen zirve, “Yerli ve Milli Dönüşüm: Yerelden Globale” temasıyla gerçekleşti. Farklı sektörlerden yüzlerce katılımcının ağırlandığı etkinlikte alanında uzman isimler, katılımcılarla görüşlerini paylaştı.

 

TÜSAYDER Başkanı Birol Kanbir’in açılış konuşmasıyla başlayan zirvede, “Tedarikçi Yönetimi” başlıklı oturumda TEB Tedarik Direktörü Arda Polat tüketicilerin öncelikli olarak hangi alanlarda, neler satın aldığı ve Tedarik Yönetimi’nin temel unsurları hakkında bilgi verdi. Tedarik ekosisteminden de bahseden Polat, tedarikçilerin merkezinde yer aldığı bir sistemi anlatırken “kullanıcı”, “kural koyucu” ve “satın almacı” gibi etkenlerin önemini de vurgulayarak tedarik süreçlerinin nasıl ilerlediği konusunda dinleyicilere bilgi verdi.

 

Polat şöyle devam etti: “Tedarik yönetimi uzmanları zamanı kullanırken ölçülebilir kazanımlar, ölçülemeyen kazanımlara göre her zaman ağır basmaktadır. Ancak günümüzde süreç iyileştirmeler, tedarikçi ve risk yönetimi başlıkları da üzerinde önemle durulması gereken konulardır. Bu nedenle en önemli kriterlerden olan zaman kullanımında teknolojiyi kullanarak süreç, tedarikçi ve risk yönetimini gerçekleştirmek bir şirkete her koşulda kazanç sağlayacaktır.”

 

 

arf

Yukarı