Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

2018’in öncelikli yatırım konularından biri teknoloji…

19.01.2018 - 10:54

2017’nin kendileri için yenilenme yılı olduğunu, asıl büyümenin 2018 ve sonraki yıllarda gerçekleşeceğini bildiren Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, 2018’in öncelikli yatırım konuları arasında teknolojiyi gördüklerini belirterek, bu alanda misafirlere artı değer yaratmak üzere hayat kolaylaştıran projeleri hayata geçireceklerinden bahsetti. 

2016 yılının ülkemiz için zor bir yıl olduğunu söyleyen Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, “Terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’ye gelen turist sayısında ve ülke içindeki moralde düşüş oldu, ancak bunun çabuk atlatıldığını düşünüyorum. 2017’de 2016’nın olumsuz etkilerini silmeye başladık” açıklamasını yaptı.
Sözlerine devam eden Nane, “Pegasus olarak 2017’de her zamanki gibi çok çalıştığımız, misafirlerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına projeler geliştirdiğimiz bir yıl oldu. 2017’de, 2016 yılında başlattığımız verimlilik çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladık. Uçuş ağımıza yurt içi ve yurt dışı uçuş noktaları kattık. Transit pazarın ve direkt uçuşların sağlıklı büyüyebilmesi için Türkiye’nin hub sayısını geliştirmesi gerektiğine inanarak, Ankara ve İzmir merkezli direkt seferlerimizin sayısını yıl boyunca artırdık. 2012’de sipariş verdiğimiz 100 uçaklık siparişimizin ilk uçaklarını 2016’nın 3. çeyreğinden itibaren teslim almaya başlayarak, filomuza yeni nesil çevreci motorlara sahip yeni uçaklarımızı eklemeyi sürdürdük. Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı Turquality’ye kabul edilen ilk hava yolu şirketi olmanın gururunu yaşadık. Özel proje ve çalışmalarımızla ödüllerimize de ödül kattık. 2018’de de çalışmalarımız artarak sürecek” dedi. 

“2016’DA BAŞLATTIĞIMIZ VERİMLİLİK ÇALIŞMALARININ MEYVELERİNİ TOPLUYORUZ”
2017’yi yenilenme dönemi olarak gördüklerini ve asıl büyümenin 2018 ve sonrasında gelmesini beklediklerini dile getiren Nane, “Pegasus olarak bu büyümeyi yakalamak adına çok çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. 2016’da başlattığımız verimlilik çalışmalarının meyvelerini topluyoruz. Rakamlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.
Sektöre genel olarak bakacak olursak sivil havacılık çok daha iyi bir durumda, geçtiğimiz yılların olumsuz etkilerinden sıyrıldı. Ülkemizin ekonomisine, sivil havacılık ve turizm potansiyeline inancımız tam. 2018’de de misafirlerimize Pegasus farkını yaşatmak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

2018’DE 10 YENİ UÇAK FİLOYA KATILACAK
2018 yılına yönelik bütçe ve yatırım planlarından bahseden Nane, “2012’de 75’i kesin olmak üzere A320neo ve A321neo tipi 100 uçak sipariş ettik. Bu siparişin ilk uçaklarını 2016’nın 3. çeyreği itibariyle teslim almaya başladık. Söz konusu uçak siparişimize ait son uçağın teslimi 2022 sonunda gerçekleşecek. 2018’de 10 yeni uçak filomuza katılacak, filomuzu adım adım büyüteceğiz” açıklamasında bulundu.
Son olarak teknolojinin 2018’in en öncelikli yatırım konuları arasında yer aldığını belirten Nane, “Bu alanda misafirlerimize artı değer yaratmak üzere hayat kolaylaştıran projelerimiz olacak. Dünyanın ve ülkemizin en büyük kurumlarıyla işbirliklerimiz olacak. Bir diğer yatırım başlığımız da insan kaynağı. Sektörde yeni istihdam yaratmak önümüzdeki dönem Pegasus’un ana hedefleri arasında” diyerek sözlerine son verdi. 

GALATA

Yukarı