Ana içeriğe atla

aaa

“300 milyon Euro yatırım yapacağız”

14.02.2018 - 09:22

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, geleceğe yönelik yatırımlarını anlattı.

Gedik Holding, 2018’e yeni yatırımlarla giriyor. Önümüzdeki üç yılda 300 milyon Euro’luk yatırım planlayan şirket, robotik üretime odaklanacak. Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, yurtdışında da 50 milyon Dolar’a fabrika kuracaklarını söylüyor.

HEDEF YÜZDE 20 BÜYÜME
Gedik Holdingin temelleri Türkiye’nin ilk kaynak mühendislerinden Halil Kaya Gedik tarafından 1963 yılında atıldı. Sırasıyla elektrot, döküm, vana ve kaynak makinesi fabrikalarını kuran Gedik, Türkiye’yi hassas döküm teknolojisiyle tanıştırdı. Grup, bugün kaynak malzemeleri, döküm ve vana üretiminin yanı sıra sağlık ve eğitim sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. 450 milyon Dolar’lık ciroya ulaşım ve 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapan holdingin başında, şirketin ikinci kuşak temsilcisi Hülya Gedik var. 2017 yılının iyi bir yıl olduğunu ve yüzde 25’lik bir büyüme kaydettiklerini söyleyen Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, “Yılı 450 milyon Dolar ciroyla kapattık. 2018 yılı hedefimiz de yüzde 20 büyümek” dedi.

YATIRIMLA BİRLİKTE ENDÜSTRİ 4.0 GEÇİŞ OLACAK
Pendik’te bulunan fabrikalarını Sakarya Hendek’e taşımak üzere ciddi bir yatırıma başladıklarını belirten Gedik, “150 bin metrekare üzerine kurulacak yeni fabrikamız için yatırımlarımız sürüyor. Üretimi durdurmadan taşınmak istiyoruz. Onun için kademe kademe taşınacağız. Üç yıllık bir taşınma süreci olacak. Üç yılın sonunda toplam 300 milyon Euro’luk yatırım yapmış olacağız. Bu yatırım aynı zamanda Endüstri 4.0’a geçiş için de bir başlangıç olacak. Üretimde hantallıktan kurtulmuş olacağız. İşgücü azalacak ve otomasyona yönelik ölçülebilir, çıktıların daha kaliteli olacağı seri imalat yapacağımız bir şekle dönüşecek” ifadelerinde bulundu.
Gedik son olarak robotik üretim için 80 milyon TL’ye yakın bir yatırım hazırlığında olan şirketin, yurt dışında bir ortakla fabrika kurmayı planladığını söyleyerek sözlerine son verdi.

arf

Yukarı