Ana içeriğe atla

aaa

Adil Pelister, İKMİB Başkanlığı'na aday

30.03.2018 - 15:36

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde (İKMİB) seçim yaklaşırken; sektörün önemli oyuncularından BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, başkan adaylığını açıkladı.

Kimya sektörünün birleştirici gücü İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde (İKMİB) seçim yaklaşırken; sektörün önemli oyuncularından BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, başkan adaylığını açıkladı.

 

Adaylığını sektör temsilcilerinin katıldığı ve birlik vurgusunun yapıldığı bir basın toplantısıyla açıklayan Pelister, “Biz Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla sektörün birlikte büyümeye devam edeceğini ve başkan olması durumunda kimyanın bütün alt sektörleriyle hep birlikte çalışacaklarını belirtti.

 

6 binden fazla ihracatçıyı temsil eden İKMİB’in, şu anki başkan Murat Akyüz’le büyük bir gelişme gösterdiğini ve ihracatçının ciddi bir büyüme kaydettiğini vurgulayan Pelister, bayrağı devraldıktan sonra kimya ihracatının gelişimine katkı yapmaya devam edeceklerini ve hedeflerinin kimya ihracatını genel ihracat içinde ikinci sıraya sabitlemek olduğunu söyledi.

 

Ana kimya sektörü ve alt sektörlerin tamamını kucaklayan bir çalışma biçimi benimseyeceklerinin altını çizen Pelister, “BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı olarak sektörümüzün önemli yapılarından İKMİB’e başkan adayı olmaktan gurur duyuyorum. Ancak benim adaylığımı bireysel bir adaylık olarak değil, Türkiye ekonomimizin ihracatında önemli bir yere sahip olan kimya sektörünün gücünün birleştiği bir adaylık olarak değerlendirmenizi isterim. Çünkü biz, birlikte güçlüyüz. Bizim kimyamız bir ve önceliğimiz birlikte başarmaktır. Seçim çalışmalarımız hızla devam ediyor. İhracatçımızdan ve sektörlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da bizi heyecanlandırıyor ve sorumluluğumuzu artırıyor. Elbette seçimlerde rekabet olacak. Diğer aday arkadaşlara başarılar diliyoruz. Seçim yarışının adil bir şekilde sürmesini ve sonuçlanmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

arf

Yukarı