Ana içeriğe atla

arf

ATA CAM’DAN EL İŞİ HARİKA ÜRÜNLER

09.03.2018 - 16:16

Yarı mamul cam ürünlerini tasarımlarıyla sanata dönüştüren Ata Cam, 34 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Firma yetkilisi Şinasi Kacar, “Cam dekorasyon çalışmalarını atölyelerimizde tamamen el işçiliğiyle gerçekleştiriyoruz.” diyor.

Yaklaşık 14 yıl önce hizmet vermeye başlayan Ata Cam, Türkiye’de üretilen yarı mamul cam ürünlerini boyama ve süslemeyle dekoratif hale getiriyor. Geniş ürün yelpazesindeki serileri dünyada daha çok yere sunma hedefi bulunan firmanın ürünleri, el işi olarak hazırlanıyor.
Kaliteli ürün ve hizmeti düşük fiyatlarla sunma hedefi bulunan Ata Cam, cam aksesuar dışında mutfakta da kullanılabilen cam objeleri dekoratif hale getiriyor. Firmanın ürün yelpazesinde Amerikan servis, kek servisleri, çerezlik grupları, fincan takımları, çay setleri, zemzem takımları gibi ürünler bulunuyor.
Dekorasyonda dekoratif boya, sınırlı süsleme gibi malzemelerden yararlanan firma, aynı zamanda Swarowski, gümüş, altın suyu gibi materyaller de kullanıyor. Yarı mamul cam ürünlerini tasarımlarıyla sanata dönüştüren firmanın yetkilisi Şinasi Kacar, “Cam dekorasyon çalışmalarını atölyelerimizde tamamen el işçiliğiyle gerçekleştiriyoruz. Özel üretim de yapıyoruz. Biz insanların ne istediğini ve sektörü takip ediyoruz. Sürekli konsept değiştiriyoruz ve ürünlerimizi sürekli yeniliyoruz” diyor.
Ata Cam’ın İstanbul İstoç’taki showroom’u üç katta konumlanmış durumda. Bir katı yönetim departmanı olarak ayrılan binada farklı konseptler müşteriye sunuluyor. Toptan hizmet verdiklerini ve kaliteli malzemeler kullandıklarını belirten Kacar, “Ata Cam olarak ucuz ve kalitesiz ürünlerden sakınmaya çalışıyoruz. Amacımız kaliteli ürün satmak, uygun fiyata daha geniş kitleye hitap etmek” açıklamasında bulunuyor.
Müşteriyle kurulan ilişkilerin güvene dayalı olması prensibini benimsediklerini dile getiren Kacar, “Ürünlerimiz boyalıdır. Fırınlanıyor. Bazı ürünlerin elde yıkanması gerekiyor. Kimi ürünlerimiz makinaya atılabiliyor. Bazıları kesinlikle atılmamalı. Gümüş kaplama ürünlerimiz var. Bu ürünler daha hassas ürünler. Biz bunları müşteriye açıkça söylüyoruz ve öyle satıyoruz. Bu ürünün boyası çıkmaz diyorsak bunun garantisini müşteriye veriyoruz” diyor.

34 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR
Aralarında Brezilya, Sırbistan, Kosova, Bulgaristan ve Arap Yarımadasını’nın yüzde 80’inin de bulunduğu ülkelere ihracat gerçekleştiren Ata Cam, 2018 ve 2019’da bu sayıyı artırmayı hedefliyor. Bu yüzden müşteriyle buluşabileceği ortamları araştıran firma, yurtiçi ve yurtdışındaki fuarlara katılıyor. Türkiye pazarında yaklaşık 70 ilde var olan Ata Cam, yan sektör fuarlarını da takip ediyor. Firma yetkilisi Şinasi Kacar, “Fuarlar için ayrı ürünler tasarlıyoruz. Eski ürünlerimizi müşterilerimize tekrar tekrar sunmuyoruz. Renk ve tasarım üzerinde çalışıp değişiklikler yapıyoruz. Yeni serilerimizle fuarlarda olmaya öze gösteriyoruz” diyor.

arf

Yukarı