Ana içeriğe atla

arf

Beko, Barcelona'nın ana sponsoru oldu

15.02.2018 - 18:21

Dünya futbolunun en büyük birkaç kulübünden biri olan Barcelona ile yaklaşık 4 yıl önce forma kol sponsorluğu için imza atan Beko, bu anlaşmayı daha da büyüttü.

Beko, dünyanın en büyük birkaç futbol kulübünden biri olan Barcelona ile olan sponsorluk anlaşmasını daha da büyüttü. İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen imza törenine, Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu’nun yanı sıra Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç katıldı. Anlaşmaya göre Beko, Barcelona’nın ana sponsorları arasına girerek idman tişörtlerinin hem göğüs sponsoru hem de forma kol sponsoru oldu.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA DUYURDULAR

Barcelona Futbol Kulübü’nün resmi Twitter hesabından da duyurulan bu anlaşmayla şirket Barcelona’ya yıllık 19 milyon Euro ödeyecek. 2014’te yapılan anlaşmada ise Beko, Barcelona’nın sadece forma kol sponsoru olarak her yıl kulübe 10 milyon Euro ödüyordu.

ALİ KOÇ’TAN BARÇA’A DEV İMZA

Tarihi imza törenine Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç da katıldı. Futbol devinin kaptanı Gerard Pique de imza töreninde hazır bulundu. Nou Camp’ta düzenlenen imza töreninde konuşan Ali Koç, “Geride bıraktığımız dört yılda son derece verimli bir iş birliğine imza attık. Barcelona sportif başarısını istikrarlı bir şekilde artırırken, Beko da global marka pozisyonunu dünya çapında güçlendirdi. Her iki marka da sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne yürekten inanarak sporun temsil ettiği değerleri attıkları her adıma taşıyor. Yeni dönemdeki ortaklığımızın, küresel başarılarımızı ve sağladığımız toplumsal katma değeri artıracağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“BEKO KÜRESEL BİR MARKA”

FC Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu ise törende şunları söyledi: “Bugün lider küresel bir marka olan Beko ile stratejik bir ortaklığa imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2014’ten bu yana samimiyet ve güven üzerine kurulu bir iş birliği geliştirdik. Kulübümüzün bu dönemde kaydettiği sportif başarılar ve küresel etkileşimde Beko’nun da önemli rolü var. Sonuç olarak Beko, Nike ve Rakuten ile birlikte ana sponsorluğumuzu üstlendi. Bu süreç büyük gayrimenkul projemiz Espai Barça ile birlikte pozisyonumuzu dünya genelinde daha da güçlendirecek diğer stratejik projeler için de önemli bir adım.”

beko

arf

Yukarı