Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

ÇOK HIZLI VE ESNEK ÇÖZÜMLER

17.01.2017 - 10:49

DSC Yazılım İş Geliştirme ve Projeler Direktörü ve Kurucu Ortağı Burcu Birsen Özdayı, “Kendi ürünümüz olan akıllı yazılım geliştirme platformu (RAD) ile çok hızlı ve esnek çözümler sunabiliyoruz” dedi.

DSC Yazılım olarak sunduğunuz kurumsal iş çözümlerinde hangi kriterler ön plana çıkıyor?
DSC Yazılım, kendi ürünü olan akıllı yazılım geliştirme platformu (RAD) ile çok hızlı ve esnek çözümler sunabiliyor. Uzman kadromuz ve uzun yıllara dayalı bilgi birikimimiz ile hem üretim hem de hizmet sektöründeki kuruluşlara yüksek kalitede çözümler üretebiliyoruz. Ayrıca müşterinin süreçlerini yönetebildiği mevcut bir yazılım yatırımı varsa ilgili yazılımlar ile veri alışverişi yaparak bu yatırımların korunmasını sağlayacak şekilde projelendirme yapabiliyoruz. Bu nedenle dscBlue.Series ürünlerini sektörel ayırmak yerine fonksiyonel olarak ayırmayı tercih ediyoruz.

İş dünyasında yazılım sektörü her geçen gün önemini artırıyor. Sektördeki rekabette ön planda yer alabilmek adına uyguladığınız stratejilerden bahseder misiniz?
Türkiye’de çok başarılı yazılım firmaları bulunuyor. Ancak, Türkiye görünür ve görünmez kriz ortamlarından bir türlü yakasını sıyıramadığı için kurumsal iş yazılımlarına gerekli yatırım yapılamıyor. Örnek olarak dünyada yazılım sektörü büyüklüğünün gayri safi hasılaya oranı yüzde 8’i aşmış durumda. Bu oran Türkiye’de yüzde 3,5’lar seviyesinde kalıyor. Bu nispeten kısıtlı bir pazarda kıyasıya rekabeti beraberinde getiriyor ve farklılaşmayı sağlayamayan yazılım firmaları için yakın zamanda pek şans olmayacak gibi duruyor.
DSC Yazılım olarak biz kendi teknolojilerimizi üretmeye çok önceden başlamış durumdayız. Nihayi hedefimiz yeni yapay zeka geliştirme ortamları ve teknolojileri üreten bir firma olmak. Bu nedenle, proje üretebilecek yazılım şirketlerini desteklemeyi ve kendi organizasyonumuza dahil etmeyi planlıyoruz.

DSC-Blue İş Çözümleri ile firmalar ne gibi avantajlara sahip oluyor?
RAD platformumuzun getirdiği diğer avantajlarından bahsetmemiz gerekirse; müşterilerimiz analiz aşamasında kendilerine özel geliştirilecek yazılıma ait tüm ekranları görüntüleme şansına sahip oluyorlar. Simülatör aracımız ile tasarlanan ekranlar, yazılım henüz geliştirilmeden müşterilerin değerlendirmesine sunuluyor. Kullandığımız bu yöntem sayesinde analiz sürecinde oluşabilecek tüm hataların ve zaman maliyetlerinin önüne geçiyor, proje başarı yüzdesini üst seviyelere taşıyoruz. Yine geliştirme ortamımızın bir parçası olan test sunucularımız sayesinde müşterilerimiz ürünlerini canlı ortama almadan istedikleri tüm testlerden geçirebiliyorlar. İnternet üzerindeki atölye sunucularımızda yapılan testler; hem müşterilerimizin canlı verilerinin bozulma riskini ortadan kaldırıyor hem de müşteri çalışanlarının analiz-tasarım-geliştirme-test-canlı uygulama gibi yazılım geliştirme döngülerinin içinde olmalarını sağlıyor. Ve en önemli avantajlarıdan diğeri de, müşterilerimizin mevcut yatırımlarını koruyarak, gereksiz maliyet kapıları açmadan, doğrudan ve hızlı bir proje süreci sunarak kendi projesinin kontrolünü elinde tutmasını ve hayal ettiği çözüme ulaşmasını sağlıyor olmamızdır.

yurtiçi

Yukarı