Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

DÜNYA ÇAPINDA FATURA SAKLAMA ŞİRKETİYİZ

17.11.2016 - 11:16

Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz, “Bugüne kadar toplam 4,5 milyar fatura adedine ulaşan saklama kapasitemizle, dünya çapında bir fatura saklama şirketiyiz. Aylık yaklaşık 80 milyon ekstre, fatura, poliçe gibi toplu doküman tasarım ve üretim platformuyla yüzde 80 pazar payına sahibiz” dedi.

Kısaca Digital Planet’ten bahsedebilir misiniz? 
Digital Planet, 2000 yılında kurulduğu günden bugüne müşterilerine inovatif ürün ve hizmetler sunan, Türkiye’de e-dönüşüm sektörünün en büyük, en güvenilir ve en yüksek işlem hacmine sahip özel entegratör şirketidir. 
Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yürüttüğümüz çalışmalarımızda 5 bini aşan müşteri sayımızla, aylık 5 milyonu aşan kurumsal e-fatura adediyle sektördeki yaklaşık yüzde 40 trafiği yönetiyoruz. Aylık 60 milyona yakın bireysel e-arşiv faturası adediyle yaklaşık yüzde 80 trafiği yöneten açık ara en büyük e-arşiv platformu olmaktan gurur duyuyoruz. 
Bugüne kadar toplam 4,5 milyar fatura adedine ulaşan saklama kapasitemizle, dünya çapında bir fatura saklama şirketiyiz. Aylık yaklaşık 80 milyon ekstre, fatura, poliçe gibi toplu doküman tasarım ve üretim platformuyla yüzde 80 pazar payına sahibiz. 200’den fazla farklı sistem ve ERP entegrasyonu ile en kapsamlı e-dönüşüm platformu olarak 20 faturaya da 20 milyon faturaya da hizmet verebilen, kurumlara özel çözümleri, doğrudan ve 100’e yaklaşan partner ağı üzerinden sunabilen en kapsamlı, en hızlı ve güvenli geçişi sunan çözüm ortağıyız. Ödüllü sıkıştırma teknolojisiyle sayısal imzalanmış PDF, UBL, E-defter dokümanlarını kayıpsız yüzde 98 sıkıştırarak saklayan, kolayca erişim sunan özel teknolojilere sahibiz.

Digital Planet olarak e-defter, e-fatura gibi hizmetleri kapsayan e-dönüşüm hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Digital Planet’in işletmelere sunduğu çözümler hakkında bilgi verir misiniz? 
Digital Planet olarak e-Fatura’ya yaklaşımımızda kurum içi süreçleri hiçbir şekilde değiştirmeden, operasyon olarak da bazı kritik ayarlamalar yaparak hem ERP sistemleriyle doğrudan entegre çalışabilecek hem de maliyet avantajı sağlayacak bağlantı katmanı oluşturduk. Kurumlara özel bu özel çözüm yaklaşımımızla çok sayıda iş ortağımız ile işbirliği gerçekleştirdik ve birlikte müşterilerimizi e-Dönüşüm’ün ötesine geçirdik.
Digital Planet’in işletmelere sürat ve kolaylık kazandıran ürünlerinden ‘Parantez’ ile kurumlara finansal alternatif ve çözüm sunan bir platform oluşturduk. İşletmeler finansal ihtiyaçlarını artık bu platform üzerinden çözecek. Parantez platformu üzerinden şirketler, servis sağlayan bankalar ve faktoring firmalarıyla bir araya gelecek ve en avantajlı tekliflerle en uygun finansman seçeneklerine elektronik ortamda ulaşabilecek. Bu sayede işletmeler çok sayıda banka ve finansal kuruluştan gelecek teklifleri hızlıca değerlendirerek tedarik finansmanı, erken fatura tahsilatı, kredi gibi işlemlerde süratli, operasyon yükü olmadan ucuz finansman sağlama imkânına kavuşmuş olacak. Ayrıca “Paran Tez Cebinde” sloganı ile hikayesine başlayan, sektöre örnek olan ve Türkiye’de şirketlerin tüm finansal gereksinimlerini karşılayan, Digital Planet’in Finansal Çözümler Platformu Parantez, çok sayıda yeni ürününün lansmanı için hazırlanıyor. Bu ürünlerimizden ilki e-Faktoring’i duyurduk. 

Dijital dönüşüme kurumların sağlıklı bir şekilde entegre olabilmesi için nasıl bir strateji uygulamaları gerekiyor?
E-Fatura, şüphesiz güvenlik ve ciddiyet gerektiren bir iş. Verilerinizi kime ve nereye emanet ettiğiniz çok önemli ve burada oluşabilecek hataların çok ciddi zararlara sebep olacağını bilmek, anlatmak gerekiyor. Bunun karşılığını memnun müşterilerle büyüme olarak alıyoruz.
Faturaların güvenliği, doğruluğu ve gizliliği konuları çok önemli. Aksi halde ehil olmayan ya da etik olmayan servis sağlayıcılarının elinde firmalar bir anda fatura ve müşteri verilerinin ortalıkta pazarlandığı bir duruma düşebilirler. Bu yüzden şirketlerin e- dönüşüm sürecinde fiyatı ikinci plana alarak yüzde yüz güven ilişkisine dayalı sağlam bir tercih yapmaları gerekmektedir.

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ağırlıklı olarak hangi sektörlere yönelik hizmet veriyorsunuz? Yurtdışına yönelik faaliyetleriniz nelerdir?
Ağırlıklı olarak Türkiye’deki telekomünikasyon, bankacılık, enerji dağıtım, e-ticaret ve tekstil gibi çok çeşitli sektörlerin lider şirketleri bizimle çalışıyor. Özel entegratör kimliğimizle tüm sektörlerden ayda 20’den 20 milyona kadar yükselen sayıda fatura üreten 5 binin üzerinde firmaya, hizmet vermekteyiz. Bu alanda irili ufaklı piyasada 50’ye yakın özel entegratör arasında öncü ve lider konumumuzla müşteri memnuniyeti ve güven ilişkileri çerçevesinde farkımızı ortaya koyuyoruz. Ayda 3.5 milyonu aşan e-fatura sistemlerimizde proses ediliyor. Bu da Türkiye’de yüzde 50-55 pazar payı demek. 
Ayrıca ayda 50 milyon bireysel fatura üretiyoruz. Bu da yüzde 80’i aşan pazar payına tekabül ediyor. Gururla paylaşmak isteriz ki sunmuş olduğumuz müşteri iletişimi yönetimi ve Hybrid mail çözümlerimiz, ülkemizde bir standart olarak, Türkiye’nin önde gelen bankaları, çeşitli finans ve telekomünikasyon kuruluşları tarafından kullanılıyor. Her ay milyonlara ulaşan basılı, e-mail ve faks gönderisi platformumuz aracılığı ile tüm ülkeye ulaştırılıyor. 

Kısa ve uzun vadedeki hedeflerinizi özetler misiniz?
Digital Planet kendi ar-ge kaynaklarıyla üretimini artırarak uluslararası bir şirket olma yolunda hızla ilerliyor. Dünya çapındaki iş ortağı sayımızı mevcutta 10’lardan 100’lere çıkararak en az 30 farklı ülkede kendi çözümlerimizi sunacağız. E-dönüşümde ise mevcut konumumuzu koruyup müşteri ve fatura adetlerimizi daha da artırarak 20 bin kurumsal müşteriye önümüzdeki 3 ila 5 yıl içinde ulaşacağız. Buna ek olarak Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı fatura platformu olma özelliğimizi katma değerli servislerimizi yeni ürünlerle destekleyerek devam ettireceğiz. Örneğin finansal çözümler platformumuz “Parantez”, mobil ödeme platformumuz “Payall” ve birçok yeni ürünümüz pazarı yönlendirici ve yönetici konumumuzu güçlendirecektir. 
E-Dönüşüm tarafında da müşteri sayımız ve fatura hacmimiz büyümeye devam ediyor. Sektörün ihtiyaçlarına baktığımızda bugün sunacağımız yeniliklere de ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Türkiye e-Dönüşümün zorlu kısmını tamamladı ve bugün Digital Planet’te biz dönüşümün ötesini, ilerisini konuşuyoruz. Dolayısıyla yurtdışında da gerçekleştirmeyi planladığımız faaliyetlerimize ek olarak birçok yeni hizmeti “e-Dönüşüm ve Ötesi” adı altında portföyümüze katıyoruz. Bunun yanı sıra ar-ge’sini yaptığımız sıkıştırma ve saklama konularındaki inovatif teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz.

GALATA

Yukarı