Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

DÜNYA PAZARINDA SÖZ SAHİBİYİZ

07.03.2017 - 16:21

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi global bir marka olarak dev yatırımlara imza attıklarını ifade etti.

Holding olarak üretim, rekabet ve büyüme anlamında 2016 yılını nasıl geçirdiniz, hangi yatırımlara imza attınız? 2017 yılında hangi yatırımlara ağırlık vermeyi hedefliyorsunuz?
Kale Endüstri Holding olarak 2016 yılı için odaklandığımız en büyük yatırımımız, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğini taşıyan ve Kale Endüstri Holding bünyesindeki tüm grup şirketlerinin ürünlerinin tek bir çatı altında birleştirileceği fabrikamızın inşaatıydı. Çerkezköy Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yaklaşık 100 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda, günde 170 bin adet kilit ve 75 bin adet silindir üretmeyi hedefliyoruz. Buna göre, her ürün grubunun şu anki yıllık üretim kapasitesi 2 katına çıkarılacak.
Fransa, Çin, Güney Afrika ve Kolombiya gibi birbirinden çok farklı coğrafya ve kültürlerde yer alan 100’den fazla ülkeye ticaret yapan Kale Kilit, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor. Çerkezköy’deki yeni üretim tesisi sayesinde kapasitesi artacak olan Kale Kilit, dev projesi ile ilerleyen yıllarda büyüme oranlarını katlamayı, üretim ve ihracat kapasitesini artırmayı hedefliyor.  
Kale Kilit olarak daha çok elektronik ürün gruplarımız ile kullanıcılara hizmet sağlıyoruz. Özellikle otellere ve ofislere sunduğumuz üst düzey kontrol ve konfor sağlayan geniş ürün gamımızla, kullanıcılara yönetilebilirliğin yanı sıra raporlama özelliği de sunuyoruz.

İş dünyasında stratejilerinize yön veren temel faktörler nelerdir?
Kale Endüstri Holding olarak ‘Tam Kapsam Güvenlik’ felsefesiyle hizmet sunuyoruz ve bu doğrultuda ürünler geliştiriyoruz. Sektörde güvenlik teknolojisini takip eden değil yeni teknolojileri hayata geçiren bir markayız. Bu sebeple yıllardır güvenlik kavramıyla markamız özdeşleşti. Güvenlik, dayanıklılık, konfor, estetik gibi kriterlerin tüm ürün gruplarımız için geçerli olduğunu söyleyebiliriz.
1953 yılında temelleri atılan, 1979’da Kale Kilit ile atağa kalkan, 1988 yılında tüm şirketlerini holding çatısı altında toplayan Kale Endüstri Holding sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi bir global marka olarak dev yatırımlara imza atıyor.
Yarım asrı aşan tecrübesi, kurumsal yönetimi, kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, dinamik ve güçlü yapısı ile Kale Endüstri Holding ulusal ve bölgesel yatırım gücüyle ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayarak büyümeye devam ediyor. Kale Endüstri Holding bünyesinde bulunan Kale Kilit, bugün kendi sektöründe ülkenin lider firması ve dünya kilit piyasasında da entegre tesis olarak sanayi üretiminde önemli bir rol oynuyor. 
Kale Çelik Kapı ve Kale Çelik Kasa markalarımızı  “güvenliği ve kaliteyi” kusursuz bir şekilde müşterilerimize ulaştırarak üretim ve satış hacmiyle “lider ve öncü kapı ve kasa üreticisi” olmaya devam ediyoruz.

Kale Alarm şirketinizin sunduğu çözümlerden de kısaca bahseder misiniz?
Türkiye’de elektronik güvenliğe yatırım yapan önemli markalardan birisi olan Kale Alarm şirketimiz “Güvenlik Ciddi İştir” sloganı ile tüm yurtta kullanıcıların yaşamlarını kolaylaştırmak için sağlıktan güvenlik sistemlerine kadar güvenliğin her alanında çözüm önerileri sunuyor. 
Kale Alarm olarak tüketicilerimizin tercihlerini dikkate alarak elektronik güvenlik ürünlerini hem satıyor hem de kiralıyoruz.  Ev, ofis ve iş yerlerinin, elektronik dedektör ve algılayıcılarla, 7 gün 24 saat korunduğu bir endüstride hizmet veriyoruz. 
Kale Alarm, yaşama ve çalışma alanlarını hırsızlık gibi kötü niyetli girişimlere karşı korumakla kalmıyor; yangın, sağlık problemleri, gaz kaçağı, panik ve tehdit gibi acil müdahale gerektiren durumlara karşı da önlem alınmasını garantiliyor.
Türkiye’de güvenliğin adresi Kale Alarm, “Maksimum Müşteri Memnuniyeti”  felsefesiyle, kullanıcılarına en iyi hizmeti sunarak yaşamlarını kolaylaştırmak, ev ve iş yerlerinde sevdikleriyle birlikte güvenle yaşayacakları bir ortam sağlamak hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

2017’de iş dünyasını ve şirketleri bekleyen riskler nelerdir? Bu risklere karşı hangi politikaları izlemeyi hedefliyorsunuz?
Sektörümüz için 5 yılda katlanarak bir büyüme gerçekleşmesini öngörüyoruz. Üründen ve satış sonrası hizmetlerden memnun kalan müşteriler ve firmalar pazarın büyümesine birebir katkıda bulunuyor. Yurtdışından gelen talepler ise gösteriyor ki önümüzdeki yıllarda bu talebi karşılamak üzere yeni oyuncular pazara girecek ve var olan markalar operasyonlarını geliştirecek.
Bu sebeple önümüzdeki dönemde sektörümüzün lider firmalarının tüketicide marka algısını yükseltecek ve markalı ürünler tüketmeye yönlendirecek bilinçlendirme çalışmalarına imza atacaklarını öngörüyoruz. Biz de Kale Endüstri Holding olarak, ürünlerimizi daha geniş coğrafyaya ihraç etmek ve dünya çapında markalaşmak üzere yatırımlarımıza ve Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz.

GALATA

Yukarı