Ana içeriğe atla

autorola

Eğitim Dünyasının Köklü Çınar’ı 23 Yaşında!

13.02.2018 - 11:27

Akademik başarıları, eğitime getirdiği yeni projeleri ve yeniliklerinin yanı sıra uzun yıllardır yetiştirdiği ‘Başarılı ve Erdemli’ nesiller ile eğitim sektörünün gözde isimlerinden olan Çınar Koleji 23. yaşını kutluyor.

Son yıllarda büyük bir gelişim gösteren ve ekonomik anlamda büyük bir ivme yakalan sektörlerin başında ‘Özel Eğitim’ sektörü geliyor. Yeni okulların, yeni markaların, satın almaların ve birleşmelerin yaşandığı bu canlı sektörde bazı markalar uzun yıllar öncesinden temellerini attıkları girişimlerinin meyvelerini bugün topluyorlar. 
Akademik başarıları, 4 farklı kampüsü, eğitime getirdiği yeni projeleri ve yeniliklerinin yanı sıra uzun yıllardır yetiştirdiği ‘Başarılı ve Erdemli’ nesiller ile eğitim sektörünün gözde isimlerinden biri de Çınar Koleji bugün 23. Yaşını idrak ediyor.
Başakşehir, Esenyurt, Çekmeköy ve Malatya kampüsleri ile binlerce öğrenciye ve ailesine kaliteli hizmet veren Çınar Koleji, bilimde, sanatta ve sporda önemli başarıları ile adından uzun yıllardır söz ettiriyor. Eğitim dünyasına armağan ettiği ilkler ile de bu alandaki vizyonerliğini her geçen gün pekiştiriyor. 

23 YILLIK BÜTÜNSEL EĞİTİM VE DEĞERLER EĞİTİMİ
ÇEM adı verilen Bütünsel Çınar Eğitim Modeli ile 23 yıldır önemli akademik başarılara imza atan Çınar Koleji, özellikle milli ve manevi değerlerin benimsenmesi, yaşanması ve yaşatılması konusundaki hassasiyeti ile de ön plana çıkıyor. Özellikle değerler eğitimi alanında önemli bir marka haline gelmiş olan Çınar Koleji, hem akademik anlamda başarılı hem de manevi anlamda şahsiyetli ve donanımlı bireyler yetiştirme konusunda önemli mesafeler kat ediyor.

HAYATI KEŞFETMEK İÇİN YAŞAM BECERİLERİ MERKEZİ
Türkiye’nin ilk ve en büyük Yaşam Becerileri Merkezi Atölyelerini hayata geçiren Çınar Koleji bilerek, görerek, yaşayarak öğrenme konseptini Türkiye’de ilk uygulayan okullardan biri. 18 Farklı atölyede öğrencilerin mutfak sanatlarından dramaya, Mekatronik Atölyesinden Tekstil Tasarım Atölyesine farklı birçok alanda hayatı deneyimlemesine olanak sağlanıyor.

KENDİ SÖKÜĞÜNÜ, KENDİ DİKEN ÖĞRENCİLER
Yaşam Becerileri Merkezi Atölyelerinde çeşitli konularda eğitim alan öğrenciler önemli yaşamsal kazanımlar elde ediyorlar. Bu kazandıkları becerilerle öğrenciler, bazen ailelerini de çok şaşırtıyorlar. Yaşam Becerileri Merkezi Tekstil Atölyesinde eğitim alan bir erkek öğrencinin ütü yaptığı, kendi söküğünü kendisinin diktiği görülebiliyor. Okul öncesinden lise kademesinde kadar birçok öğrenci yemek yapmaktan, çamura şekil vermeye, drama atölyesinde tiyatro yapmaktan, ahşap malzemelere sanat katmaya kadar birçok alanda üretkenliklerini artırıyorlar.

ERKEN YAŞLARDA KODLAMA EĞİTİMİ
Çınar Koleji öğrencileri günümüzde oldukça popüler olmaya başlayan kodlama eğitimine de küçük yaşlarda adım atıyorlar.  Mekatronik Atölyesi çalışmaları ile kodlama ve programlamanın temellerini küçük yaşta atan öğrenciler geleceğin yazılımcıları arasında yer alacakları günleri bekliyorlar. 

“ERKEN KAYIT DÖNEMLERİNİN AVANTAJINDAN YARARLANIN”
Kalitesi, deneyimi ve yenilikleri ile 4 farklı kampüsünde, yüzlerce öğretmeni ve binlerce öğrencisi ile hizmet veren Çınar Koleji’nin yetkilileri, özellikle özel eğitim hizmeti almak isteyen aileleri seçicilik konusunda hassas olmaya davet ederken erken kayıt dönemlerinin avantajlarından yararlanmaya da teşvik ediyorlar.

autorola

Yukarı