Ana içeriğe atla

FFF

ENERYA İLE DOĞALGAZ ABONESİ OLMAK ARTIK DAHA KOLAY

26.06.2018 - 11:21

10 ilde 1 milyon 200 bini aşkın aboneye doğalgaz arzı sağlayan Enerya, Türkiye’de ilk defa doğalgaz abonelik işlemlerini online platforma taşıdı.

Enerji sektörünün öncü ve lider markası Enerya, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. 10 ilde 1 milyon 200 bini aşkın aboneye doğalgaz arzı sağlayan Enerya, Türkiye’de ilk defa doğalgaz abonelik işlemlerini online platforma taşıdı. 
Müşteri Hizmetleri Müdürü Değer Taşlardan, Enerya olarak teknolojiye dayalı müşteri hizmetleri uygulamalarına yatırım yaptıklarını belirterek “Doğalgaz dağıtım sektöründe bir ilki gerçekleştirdik. Enerya kentlerinde doğalgaz abonesi olmayı kolaylaştırdık. Doğal gaz ekonomisi ve konforunu yaşamak isteyenler müşteri hizmetleri merkezlerimize gelmeden web sitemizde yer alan online işlemler üzerinden evlerinden ya da ofislerinden kredi kartıyla doğalgaz abonesi olabilecekler.” diye konuştu.  
Taşlardan, teknolojiye yaptıkları yatırımlarla enerji sektöründe fark yarattıklarını belirterek “Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla sektörümüzün öncüsü olmaya devam ediyoruz. Dijitalleşen dünyada hızın öneminin farkındayız. Zaman yönetiminde öne çıkarak sektörümüzde fark yaratıyoruz. Online olarak yapılacak ‘Abonelik Sözleşmesi’ işlemleri, hız çağının bir gerekliliğiydi.” dedi. 

4 DAKİKADA ABONELİK İŞLEMİ
Abonelik işlemlerinin online platforma taşınması sürecini yürüten Müşteri İlişkileri Yöneticisi Ebru Ercan da online abonelik işlemleri için altyapı çalışmalarının bir yıl sürdüğünü ifade ederek “Abonelerimiz için web sitemiz üzerinde Abonelik Sözleşmesi işlemlerini gerçekleştirebilecekleri online platform oluşturduk. Nisan itibariyle platformu web sitemizdeki online işlemler bölümüne ekledik.” şeklinde konuştu.
Nisanda pilot bölgede ilk uygulamanın başladığını ifade eden Ercan, şöyle konuştu: “Kontrollü ve takip mekanizmalarını işletebileceğimiz bir yapı kurmak için ilk olarak Aksaray’da çalışmayı devreye aldık. Mayıs itibariyle de Antalya’da online sözleşme işlemleri yapılmaya başlandı. Çok kısa süre içerisinde tüm Enerya kentlerinde abonelik işlemleri online platformdan yapılabilecek. Süreçle ilgili bağlantı sözleşmesini yapıp doğalgaz kullanmayan ve doğal gaz kullanımını kapatmış olan abonelerle sertifikalı firmaları SMS ve e-posta aracılığıyla bilgilendiriyoruz.” 
Ebru Ercan, şöyle devam etti: “Abonelerimizi 4 dakika gibi kısa bir sürede kendi işlemlerini yapabilecekleri 7/24 kesintisiz hizmet sunan güvenli ve konforlu bir platforma kavuşturduk. Bu platformla abonelerimiz müşteri hizmetleri merkezlerine gelmeden evlerinden ya da ofislerinden www.enerya.com.tr adresi üzerinden abonelik sözleşmesi işlemlerini kredi kartıyla gerçekleştirebilecek. Online Abonelik Sözleşmesi işlemi tamamlandığında abonemize mesafeli sözleşme, tahsilat makbuzu ve süreci aktardığımız e-posta gönderilerek randevu süreci hızlıca ilerletilmektedir.”

arf

Yukarı