Ana içeriğe atla

autorola

“Her tasarımın bir öyküsü var”

13.02.2018 - 12:00

Müşterilerin hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürdüklerini ifade eden Adnan Bostan Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bostan, “Formun fonksiyondan doğduğunu ve esas olanın insan ergonomisi olduğunu göz önünde bulundurarak tasarımlarımıza yön veriyoruz” dedi.

Öncelikle Adnan Bostan Mobilya’nın kuruluş öyküsünü anlatabilir misiniz? 
Bizim serüvenimiz 1968 yılında küçük bir marangoz atölyesinde el zanaatlarına olan tutkumuz ile başladı. 2011 yılında ortağım K. Melik İpekçiler ile uluslararası piyasaya açılabilmek adına Adnan Bostan Mobilya’yı kurarak serüvenimize artı bir boyut kattık. 
Günümüzde yurt içi ve yurt dışı, dünyanın her noktasında ev, ofis, otel, restoran, hastane alanlarını projelendirerek; mekanların kendine özgü ruhuna hitap ederek özel detaylarla çözümlüyoruz. 

Tasarımlarınızda göz önünde bulundurduğunuz faktörler nelerdir?
Müşterilerimizin hayallerine dahil olup, gerçeğe dönüştürüyoruz. Formun fonksiyondan doğduğunu ve esas olanın insan ergonomisi olduğunu göz önünde bulundurarak tasarımlarımıza yön veriyoruz. Her yeni projede aynı şevk ve tutku ile çalışmamız dünya mobilya sektöründe itibar kazanmış olmamızın ve başarımızın sırrıdır. Müşterilerimizin bizi tercih etme sebepleri; önceliğimizin onları dinlemek, anlamak, tanımak ve onların hayatlarına uygun projeler tasarlıyor olmamızdır.

Projeleriniz hangi alanlara hitap ediyor?
Bizim önceliğimiz ‘hayal etmek’ olduğu için siz bir oda da hayal etseniz, bir villa da, bir restoran, bir okul, cami, hastane, ofis veya bir galeri… Sadece hayal ediyorsunuz ve biz sizi 3D VR sunum teknolojisi ile evinizin, ofisinizin, projenizin içerisinde gezintiye çıkarıyoruz. 
Zanaat değeri olan, zamansız klasik ve kaliteli parçalar; tecrübeli mimar kadromuzun, geçmişin bilgeliğini, günümüzün bilenini ve geleceğin öngörüsünü projelendirmesi ile hayat bulur.

2018 koleksiyonunuzda öne çıkacak unsurlardan(renk, stil, kumaş) bahsedebilir misiniz?
Geçmişte olduğu gibi 2018 de de misyonumuz Türk sanatını, zanaatını, ustalığını, zevkini tanıtmak. Bu sebeple yurt dışı fuarlarına çok önem veriyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz.
Renk, stil, kumaş çalışmalarımız tasarımcılarımız ile yapılıyor ancak asıl olan tasarımlarımızın hikayeleri... Her ürünün bir öyküsü var bizde. Bazen Anadolu’ya uzanıyor bazen de Alplere...
Uluslararası bir firma olmamızdan dolayı dekorasyon trendlerini takip etmiyor, rendleri belirliyoruz.

autorola

Yukarı