Ana içeriğe atla

autorola

“Kısa sürede büyük başarılar elde edildi”

13.02.2018 - 11:28

Pek Koleji’nden kısaca bahsedebilir misiniz? Eğitim-öğretim hayatına nasıl başladı Pek Koleji? 
1987 yılından beri anaokullarımızda binlerce öğrenci yetiştirdik ve yetiştirmeye de devam ediyoruz. Velilerimiz çok uzun zamandır ilkokul olarak da hizmet vermemiz için istekte bulunduğundan 2010 yılından itibaren anaokulu deneyimimizi başarıyla ilkokula taşımanın gururunu yaşıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin öncelikli olarak mutlu ve sağlıklı olmalarıdır. Profesyonel ve sirkülasyonu olmayan bir kadro ile çalıştığımız için de ilk seneden itibaren hiçbir sıkıntı yaşamadan istikrarlı ve başarılı bir şekilde eğitimlerimize devam ediyoruz. Bu anlayışımız sayesinde turnuva birinciliklerinden ulusal başarılara, uluslararası geçerliliği olan sertifika alımlarından Türkiye genelinde uygulanan yarışmalardaki başarılara kadar kısa eğitim hayatımız pek çok başarıyla doldu.  

Kayıt koşullarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? 
Okulumuz tam gün eğitim uygulamaktadır. Buna rağmen velilerimizden talep ettiğimiz ücret yemek, etüt ve KDV’yi bünyesinde barındırır. 

Erken kayıt yaptırılması durumunda ailelere ne gibi indirimler sunuyorsunuz?
Erken kayıt avantajını kullanan velilerimizin yıllık ücretlerindeki artış en fazla yüzde 10 olmaktadır. Erken kayıttan faydalanmayan velilerimiz liste fiyatı üzerinden kayıt yenilemektedirler. 

Bursluluk sınavları ile öğrencilere sağlanan imkanlardan kısaca bahseder misiniz? 
Biz kurum olarak ücretsiz öğrenci kabulünde MEB zorunluğunun üstüne çıkan bir kurumuz. Öğrencilerimizin başarı seviyeleri göz önüne alınarak yüzde 100 burslu okuyabilme şansı tanıyabiliyoruz. Bu konuda önceliğimiz başarılı olup fakat maddi imkansızlık içerisinde olan öğrencilere öncelik tanımak. Bu durumda bulunan öğrencilerimize 1. sınıftan 4. sınıfa kadar yüzde 100 burs verebiliyoruz.

Okulunuzun bursluluk sınavları ne zaman gerçekleşecek?
Okulumuzda bursluluk sınavlarımız senede iki defa olmak üzere ocak ve şubat aylarında yapılıyor. Erken kayıt dönemiyle beraber bir sonraki eğitim öğretim yılı kontenjanlarımızı doldurduğumuz için mart ayından itibaren kayıtlarımızı kapatıyoruz.

Son olarak, okulunuzun eğitim olanaklarından bahseder misiniz? Sizi ayrıcalıklı kılan nedir?
Okulumuzda çoklu zeka kuramına göre eğitim verilmektedir. Çoklu zeka kuramındaki amaç bir öğrenciye tüm olaylar hakkında ilişki kurmasını sağlayacak 5N1K (ne, nerede, ne zaman, niçin, nasıl ve kim) yöntemini uygulamasını öğretmektedir. Verilen akademik ve branş eğitimlerinde hep bu kurala önem vererek çocuklarımıza eğitim vermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda MEB müfredatının dışında ekstra uygulamalar da yapıyoruz. Ekstra uygulamalarımız haftada 20 saatlik yabancı dil ve akıl oyunları, kodlama, görsel sanatlar, satranç, beden eğitimi, rehberlik branş dersleri olarak planlanmıştır.

autorola

Yukarı