Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Küçük ama daha kullanışlı ürünler

12.12.2017 - 11:09

Günümüzde ofislerin artık daha küçük ve kullanışlı olmak durumunda olduğunu belirten TQ Office Furniture Ar-Ge Yöneticisi Erkan Selamet, bu sebepten dolayı ürünleri ‘Lego’ mantığından yola çıkarak mekana göre toplanabilen veya büyüyebilen şekilde oluşturduklarını söyledi.

TQ Office Furniture olarak metal ve ahşabın ortak karışımından ürünler tasarladıklarını ve bunun üzerinde çalıştıklarını söyleyen TQ Office Furniture Ar-Ge Yöneticisi Erkan Selamet, günümüzde ofislerin artık daha küçük ve kullanışlı olmak durumunda olduğunu belirterek, “Bizlerde bu sebepten dolayı ürünlerimizi ‘Lego’ mantığından yola çıkarak mekana göre toplanabilen veya büyüyebilen şekilde oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

“Yeni ofis mobilyaları artık daha modern ve bir o kadarda daha kullanışlı olmak zorunda. Artık mekanlar küçülüyor. İhtiyaçlarımızı karşılayabilecek ürünler tasarlamak ve hayata geçirmek zorundayız. Tabii bunları düşünürken sağlamlık asla göz ardı edilemez. Yeni çizgi modern, kullanışlı ve sağlam olmak zorunda...” diyen Selamet, “Dinamik bir çalışma alanını oluşturmak sadece mekan ile değil, ortam içi faktörler ile de ilgilidir. Çalışanların rahat oturma alanları, sağlıklı masa ve dolap malzemeleri, gün ışığının yansımasını engelleyecek paneller, ortam içi aydınlatma ışık derecesi, bölücü ses sistemleri gibi kriterler en önemli şekilde incelenip, irdelendikten sonra gerekli çalışmalar tamamlanmalıdır” açıklamasını yaptı.

TQ Office Furniture olarak 2017 yılında ofis mobilyası alanında sektöre dahil olduklarını belirten Selamet, amaçlarının daha küçük alanlarda daha kullanışlı, daha verimli, daha sağlıklı ortamlar oluşturmak olduğunu söyledi ve sözlerine, “Ürün konseptimiz ile ISMOB 2017 Tasarım ve Kullanışlılık dalında almış olduğumuz birincilik ödülü doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. 2018 yılında özellikle Asya pazarında farkındalık duygusunun bu yönde ilerleyerek daha modern çizgilere doğru ilerleyeceğini, ihtiyaçların modern ve kullanışlı ofisler ile karşılanacağını tahmin ediyoruz...” diyerek son verdi.

GALATA

Yukarı