Ana içeriğe atla

aaa

KURUMSAL HEDİYE İŞİNİ DAHA DA BÜYÜTECEĞİZ

09.03.2018 - 16:06

Fuar stand imalatının ardından matbaa, dijital baskı, plaket, ödül ve kurumsal hediyeler işine giren POE Tasarım’ın sahibi Serhat Parlakulaş, “Kurumsal hediye işimizi geliştirerek daha büyük kitlelere hizmet verme arzusundayız.” diyor.

Sektöre yeni adım atmasına rağmen kısa sürede büyüyen ve ürünlerini çeşitlendiren bir firma POE Tasarım. Firma sahibi Serhat Parlakulaş ile çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk. 

POE Tasarım’ın hikâyesini öğrenebilir miyiz?
2014 yılında fuar stand imalatıyla sektöre adım atan firmamız, 2015 yılının ikinci yarısında çizgi altı reklamlar konusunda da çalışmaya başladı. Özverili çalışmayla iş birlikteliği yapmaya başladığımız kurumların destekleriyle bugünkü durumumuza geldik. Matbaa, dijital baskı, plaket-ödül İmalatı ve kurumsal hediyeler konusunda oldukça başarılı projelere imza atma şansımız oldu. Çok ciddi ve sürekli yenilenen sektörde olmamız bizi dinamik tutuyor. Her geçen gün kapasitemizi artırarak ve kendimizi yenileyerek çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu yoğunluktan da memnunuz tabii.

Çizgi altı reklamlarla ilgili bilgi verebilir misiniz? Nedir çizgi altı reklam? 
Genel anlamıyla basılı materyaller, satış noktalarında yapılan etkinlikler ve tasarımlar şeklinde ifade edilebilecek olan çizgi altı reklamcılık, sektörlerin detaylarla dolu olan marka bilinirliğinin artması sürecini kapsamaktadır. Markanın günlük hayatın içinde olması, markanın sürekli hatırlanması ve akılda yer etmesi konusunda çizgi altı reklamcılığın önemi çok büyük. Çizgi altı reklam çalışmaları daha az bütçeyle daha doğru kişilere ulaşmayı sağlar. Sürekli el altında ve göz önünde bulunan materyallerin, çok ciddi emekler ve fikirlerle ortaya çıktığını söyleyebilirim.

Diğer ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Plaket-ödül, yaka kartı ve bayrak imalatı, promosyon ürünleri, roll up-banner satışı ve promosyon tekstil ürünleriyle ilgili işlerde de oldukça yoğun olarak hizmet vermekteyiz.

İşlerinizin en yoğun olduğu aylar hangisi? İşlerinizin yoğunluğunu belirleyen faktörler neler?
Yoğunluğumuz senenin geneline dağılmış durumda. Yılbaşında promosyon çalışmaları yoğunken, yaz aylarında spor kulüplerinin (özellikle yelken ve tenis kulüpleri) ödüllerinin imalatı yoğun olarak devam etmekte. Ayrıca organizasyon firmaları ve kurumsal çalıştığımız firmalar yıl genelinde süreklilik oluşturacak çalışma yoğunluğunu ortaya koymakta.

2017 tasarım, üretim ve ciro açısından nasıl geçti? 
2017 yılında tasarım olarak kendi bünyemizde tasarım ekibi oluşturarak değerimizi ve kabiliyetlerimizi müşterilerimize daha fazla yansıtmayı başardığımız bir sene oldu. Üretim olarak dijital baskı işlerini yapmaya başladık. Ciro olarak ülke genelinde yaşanan sıkıntılı ekonomik süreç bizi de olumsuz etkilese de zarar etmeden seneyi kapatabildik.

2018 ile ilgili yeni projeler, hedefler neler?
Öncelikle hedefimiz yapılmışı ve kendini tekrar eden sektörümüzde farklılık yaratacak çalışmalara imza atmak. Bu sene özellikle 2019 yılında planladığımız teknolojik gelişimin altyapısını oturtmak ve kurumsal hediye iş kolumuzu geliştirerek daha büyük kitlelere hizmetimizi ulaştırmak arzusundayız.

arf

Yukarı