Ana içeriğe atla

autorola

Mektebim’den Endüstri 4.0 ile ‘Bütünsel Eğitim Modeli’

13.02.2018 - 11:25

Mektebim Okulları, Endüstri 4.0’ın teknolojik unsurlarını müfredatına dahil ederek eğitimde teknoloji kullanımı, yabancı dil eğitimi ve sınavlara hazırlık çalışmalarıyla fark yaratıyor.

Okul öncesinden liseye kadar ‘Yenilikçi Eğitim Programları’nı eğitim içeriklerine entegre eden Mektebim, okul öncesinde Kritik Düşünme Becerileri, M+ Station ve İnovasyon derslerini; ilkokulda Finansal Okuryazarlık, Küresel Farkındalık ve Kodlama derslerini; ortaokulda STEM, 3D ve Kodlama uygulamalarını; lisede ise tüm gruplarda Kodlama ve M-LEAD derslerini girişimcilik ve inovasyon üzerine yoğunlaşarak uyguluyor.
STEM ve Endüstri 4.0 süreçlerini Bütünsel Eğitim Modeli ile kesintisiz olarak tamamlayan öğrenciler, ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılara imza atıyor. Eğitim modelleri, teknoloji uygulamaları, yabancı dil eğitimi ve sosyo-kültürel faaliyetleriyle fark yaratan Mektebim, dünyanın her yerinde kendini cesurca ifade edebilen, takdir gören, liderlik yönü güçlü, yabancı dil ve teknoloji uygulamaları konusunda donanımlı bireyler yetiştiriyor. Mektebim kampüslerinde çocukların bedensel, ruhsal ve psikolojik gelişimini destekleyen kapalı yüzme havuzları, spor salonları, dans ve bale salonları, buz pisti, cep sineması, konferans salonu, müzik ve güzel sanatlar atölyesi, 3D laboratuvarları ve branş laboratuvarları yer alıyor. 

KODLAMA, YARATICILIĞI OLUMLU YÖNDE TETİKLİYOR
Kodlama eğitimi alan çocuklar, bilgisayar kodlama, robot tasarım/kodlama, web tasarımı, 3D tasarım/üretim öğrenmenin yanında karşılaştığı problemlere çözüm geliştirme ve sorunlara eleştirel yaklaşma gibi 21. Yüzyıl kazanımları olarak ifade edilen birçok temel bilgi ve becerileri de elde etme şansını yakalıyor. Mektebim’de yer alan Kodlama dersleri, çocuklara sadece bilişim becerileri kazandırmayı değil, bilişimin hayatta karşılaştıkları problemlere çözüm üretmek ve değer yaratmak için önemli bir araç olduğu farkındalığını kazandırmayı da hedefliyor. 

YENİ ÇAĞIN DİLİ ‘KODLAMA’ MEKTEBİM’DE
İş ve sosyal hayatın akıllı cihazlarla çevrelenmeye başlaması, günlük ihtiyaçlardan gelişmiş mesleklere birçok işin yazılımlar ve bilgisayarlı makineler tarafından yapılması, yeni nesiller için kodlama becerisini zorunlu kılıyor. Endüstri 4.0’ın gerekliliklerinden biri olan Kodlama, bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istenilen işleri yaptırabilmek, bu cihazlara yeni özellikler ve görevler ekleyebilmek için imkan sağlıyor.
Kendi mesleklerini icat etmek zorunda kalacak olan yakın geleceğin yetişkinlerini, yani günümüzün gençlerini aranan mesleklerin sahibi yapabilmek adına müfredatına Kodlama’yı ekleyen Mektebim, Kodlama ve onun getireceği algoritmik (sistematik) düşünme becerisini öğretiyor. Çocukların etraflarını saran bilgisayarlı makineler ve büyük veri yığınları ile iletişime geçmelerini, onlara ne yapmaları gerektiğini emredebilmelerini ve onlardan gelen sinyalleri anlayabilmelerini sağlayacak yeni bir ‘dil’ becerisi katıyor. Mektebim, anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde çocukların oyun kodlama, mobil kodlama, algoritmik kodlama, 3D tasarım ve Robotik (akıllı cihaz tasarımı) kazanımlarını elde etmelerine olanak sağlıyor.

autorola

Yukarı