Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Mücevherde dev birleşme

11.03.2017 - 09:52

Pırlantalı mücevher ihracatında Türkiye birincisi ON Mücevherat, Türkiye’nin en eski mücevher markası olan Storks ile birleşti. Storks’un köklü marka değeri ve ON Mücevherat’ın ihracat kapasitesi Türkiye’nin mücevher ihracatına güç katacak.

ON Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, STORKS markası ile ilişkilerinin çok eskiye dayandığını belirterek böylesine güçlü bir markanın hem iç pazarda hem de ihracatta ON Mücevherata güç katacağını söyledi. ON Mücevherat’ın pırlantalı mücevher ihracatında Türkiye’nin lideri olduğunun altını çizen Güner sözlerine şöyle devam etti:

“ON Mücevherat olarak ihracatın en kötü döneminde, 2016 yılında pırlantalı mücevher ihracatımızı yüzde 22 arttırarak gurur verici bir başarıya imza attık. Bu ihracat başarısını, ON Mücevherat’ın perakende yüzü olacak olan Storks markası ile daha da güçlendireceğiz. ON Mücevherat olarak halihazırda alanında uzman kadrosu ile marka değerimizi sürekli arttırıyoruz. Storks markası da bu deneyimli kadronun elini güçlendirecek ve yurtiçi ve yurtdışında açacağımız yeni mağazalarla çok daha geniş kitlelere ulaşacak. Halen 25 olan mağaza sayımızı kısa sürede 40 noktaya ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Storks emin ellerde….

35 yıl önce kurdukları Storks markasının bu süreçte çok değerli deneyimler kazandığını belirten Storks firma sahibi Can Alkım anlaşmanın imzalanmasını takiben “Ayhan Güner ile uzun yıllara dayanan bir işbirliğimiz vardı. Biz uzun yıllarımızı Storks’u kurmaya ve geliştirmeye adadık. Bugün Storks markasını kendisine veriyoruz ve biliyoruz ki Storks emin ellerde daha da gelişip büyüyecek…” dedi.

Storks markasının ON Mücevherat ailesine katılmasının ardından heyecan verici bir çalışmaya başlayacaklarının altını çizen Güner, bu değerli markayı daha da değerli hale getirmek için çok özel projeler geliştireceklerini söyledi.  

yurtiçi

Yukarı