Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

OBJEKTİF YAYINCILIK YAPIYORUZ

12.06.2017 - 10:07

Demircan Medya Grubu’nun temelleri, 2007 yılının Mart ayında Turgut Tahnal ve ağabeyi Metin Tahnal’ın hizmet sektöründe bir yayın boşluğu olduğunu görmeleriyle atılıyor. Bu tarihte Demircan Medya Grubu’nu kuran Tahnal Kardeşler, yayıncılık dünyasına birlikte ‘merhaba’ diyorlar.

“KÜÇÜK BİR OFİSTE YAYINCILIĞA BAŞLADIK”
İstanbul Bahçelievler’de 20 metrekarelik küçük bir ofiste yayıncılık dünyasına başladıklarını söyleyen Demircan Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Turgut Tahnal, şöyle devam ediyor: “Yaptığımız çeşitli işlerden sonra yayıncılık dünyası gibi zor bir sektöre girme kararı aldık. Ağabeyim Metin Tahnal ile beraber Bahçelievler’de küçük bir ofiste yayıncılık yapmaya başladık. Hizmet sektörlerine hitap eden Hizmetix Dergisi’ni kurarak tüm sektörleri buluşturma misyonuyla faaliyetlerimize devam ettik. Yeni bir dergi olduğumuz için gerek haber gerekse reklam alırken çok zorlandık, dergiyi kapatma noktasına bile geldik. Ekibimiz sadece 3 kişiydi, Hizmetix Dergisi’nin 20. sayısına ulaştığımızda dergimizin içinde bulunan AVM bölümü de epeyce gelişmiş, bir yerlere gelmişti. Dolayısıyla Hizmetix Dergisi’yle 1 yıl kadar ilerleyip, yayıncılık hayatımıza Hizmetix’in yanısıra AVM ve Perakende Dergisi olan Mall Report’u da dahil etmeye karar verdik.” 
İşte iş dünyasında saygınlık kazanarak belirli bir yere gelme başarısını gösteren Hizmetix Dergisi ve Demircan Medya Grubu’nun başlangıç noktası…

“İŞ DÜNYASINA VE HİZMET SEKTÖRLERİNE HİTAP EDİYORUZ”
Gelin devamını Turgut Tahnal’dan dinlemeye devam edelim: “Hizmetix ve Mall Report olmak üzere 2 yayına ulaştığımızda personel sayımızı da artırdık. Personel sayımızı kısa zamanda 3’ten 10’a çıkardık. Ofisimizi de 2 katlı bir yerde, daha geniş bir ortamda sürdürmeye başladık. Dergimiz henüz çok yeniyken yani henüz bebekken daha önce de söylediğim gibi çok zorluklar yaşadık. Şimdiyse geldiğimiz noktada yani 2017 yılında Hizmetix Dergisi’ni 120. sayıya ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. AVM ve Perakende Dergisi olan Mall Report ise 105. sayısına ulaştı. Demircan Medya Grubu olarak dürüst, tarafsız ve objektif yayıncılık anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. İş dünyasına ve hizmet sektörlerine yönelik yayıncılık yapıyoruz, siyasi kaygımız kesinlikle yok. Bize bu uzun yolculuğumuzda destek olan herkese ve özellikle iş dünyası ile hizmet sektörleri temsilcilerine teşekkürü bir borç biliyorum.” 

“OKULLU DEĞİL AMA ALAYLIYIZ”
Evet, Ordu’dan İstanbul’a uzanan bir başarı öyküsü bu. Turgut Tahnal, bu öyküyü soluk almadan anlatıyor… Yaşadıkları zorlukları, çektikleri geçim sıkıntısını, henüz okul döneminde çalışarak ailelerine nasıl destek olduklarını ve sıfırdan yayıncılık dünyasında elde ettikleri başarılarını dinlediğimiz Tahnal kardeşler, Ordu’dan İstanbul’a uzanan bu başarı öyküsünün mimarları…İkisi de okullu değil ama alaylı…Başarısının sırrını sorduğumuz Turgut Tahnal, üzerine basa basa vurguluyor: “Çok çalışmak ve ekibine inanmak. Başarı da bundan sonra zaten kendiliğinden geliyor.” 

“DERGİLERİMİZ ULUSAL YAYINLANIYOR”
Turgut Tahnal, Demircan Medya Grubu olarak şu andaki faaliyetlerini ise şöyle özetliyor: “Demircan Medya Grubu olarak bünyemizde Hizmetix ve Mall Report olmak üzere 2 dergi bulunuyor. Bunun yanısıra bazı ana sektörlerin fuarlarına yönelik ilave dergiler çıkartıyoruz. Ayrıca geçmişte ‘Kampanya Dünyası’ adında bir gazeteyi de yayıncılık dünyasına kazandırdık. Çok donanımlı ve tecrübeli bir ekibe sahip reklam ajansıyız. Dijitalleşmenin bu kadar yaygınlaştığı günümüzde dergiciliği yürütmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Dijitalleşmeye karşı rekabet ederek dergicilik faaliyetlerimize başarıyla devam ediyoruz.
Ajans bünyemizde şirketlere yönelik dergiler, kataloglar hazırlıyoruz, yine şirketlere ve iş dünyasına Public Relations (PR) hizmeti veriyoruz, logo tasarımları hazırlıyoruz, medya planlama çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Demircan Medya Grubu, şu anda Florya Beşyol’da 250 metrekarelik geniş bir ofiste, 17 çalışanıyla yoluna emin adımlarla devam ediyor. Dergilerimiz Türkiye genelinde yani ulusal olarak yayınlanıyor, yılda ortalama 20 fuara katılarak dergilerimizi ücretsiz dağıtıyoruz.”

“GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE DE İDDİALIYIZ”
Demircan Medya Grubu, Metin Tahnal ile yayıncılık dünyasında çıktığı bu başarılı yolculuğa, Sakarya Karasu’da Remax’ın bayiliğini yürüterek devam ediyor. Karasu’da ‘Remax Garanti’ şirketini kuran Tahnal kardeşlerin hedefi, yayıncılık dünyasında elde ettikleri başarıyı çok şirin bir Karadeniz kasabası olan Karasu’da gayrimenkul sektöründe de devam ettirmek. Karasu’ya farklı bir soluk getirmeyi hedefleyen Remax Garanti, Karasu’ya yatırım yapmak isteyenlerin de tek adresi olmaya aday. 

GALATA

Yukarı