Ana içeriğe atla

arf

RAKAMLARIN DİLİ

12.04.2018 - 09:55

95 - MediaMarkt Türkiye, ikinci 10 yılında Türkiye elektronik perakende pazarında liderliğe koşuyor. Marka, Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olma hedefi kapsamında 2018’de 95 milyon TL’ye yakın yatırım yapacak. MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Son 30 ayda pazar ortalamasının üzerinde büyümeye devam ederken, mağaza sayımızı yüzde 50 artırdık ve ciromuzu 2 katına çıkardık.” dedi. 

23 - Polaris’in ilkbahar/yaz koleksiyonları arasında yer alan yüzlerce modelle çocuklar, hem rahat adımlar atacak hem de bayram şıklıklarını tamamlayacak. 23 Nisan’ı doyasıya eğlenerek geçirmek isteyen miniklere özel rahat ve birbirinden renkli ayakkabılar, Polaris’te çocukları bekliyor.

25 - Acıbadem Taksim Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Filip Taşhan, rahim içi yapışıklık sorununun belirtisi olan adet azalması ve kesilmesi durumunda mutlaka bir uzmana başvurulması gerektiğini belirtiyor. Her 100 kadından 25’ini etkilediği düşünülen rahim içi yapışıklıklar, özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftler için ayrı bir önem taşıyor.

30 - 2017 yılının son 3 çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30’a yakın bir ciro artışı gerçekleştiren İzocam, önümüzdeki 5 yıl içinde 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı hedefliyor.

22 - DİMES, halen yıllık 15 bin ton düzeyindeki yerli portakal işleme kapasitesini, Ar-Ge Merkezi’nde yürütülen projeyle bir yıl içerisinde yüzde 50 artışla 22 bin ton düzeyine çekecek.

81 - Türkiye’nin dört bir köşesinde 64 yıldır hizmet sunan Migros, Şırnak’taki ilk mağazasını Cizre ilçesinde açarak 81 ilin tamamında hizmet vermeye başladı. Cizre’de hizmete giren MM Migros ile ulaşmadığı il kalmayan perakende devi, toplam 1895 mağazasıyla tüm Türkiye’yi kucaklamış oldu.

400 - Kuveyt Türk, olağan genel kurul toplantısında 2017 net kârının bir önceki yıla göre yüzde 24,4 artışla 674 milyon TL’ye ulaştığını açıkladı. Banka, sermayesini 400 milyon TL artırarak 3,5 milyar TL’ye çıkardı. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Sağlam bankacılık anlayışı ve inovatif yaklaşımla 2017’de büyümemizi artan bir ivmeyle sürdürdük.” dedi.

14 - İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi’nden Uzman Doktor Yavuz Öztürker, Türkiye’nin, Avrupa’da diyabetin en hızlı artığı ülke olduğunu söyledi: “10 yıl önce nüfusa oranla diyabet hastamız yüzde 7 iken şimdi yüzde 14’lerde.”

10 - Pronet, 20 yıldan uzun süredir Türkiye’de güvenlik alanında pek çok yeniliği hayata geçiriyor. Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne her yıl 2 milyon alarm sinyali ulaşıyor. Bu sinyallere dünya ortalaması olan 60 saniyenin çok altında, 10 saniyede dönüyoruz. Bu şekilde hayat kurtarıyoruz.” diyor.

2 - Koton, Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek araştırması A.C.E Awards’ta ‘Giyim’ kategorisinde bu yıl da sektör lideri oldu. Koton, bu ödülü 2. kez üst üste aldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sikayetvar.com’da yer alan gerçek şikayetleri baz alan A.C.E Awards, 19 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası markalara verildi.

arf

Yukarı