Ana içeriğe atla

arf

SAÇ TELİNİN 100’DE 1’İ İNCELİĞİNDE MİKROFİLAMENTTEN AKILLI KUMAŞ

14.02.2018 - 09:19

4 kıtada 56 ülkeye 65 milyon dolar ihracat gerçekleştiren, 2017 yılını 121 milyon dolar ciro ile kapatan Mogul Tekstil, dünyada patentli mikrofilament üretimi yapabilen iki tesisten birini Lüleburgaz’da faaliyete geçirdi.

Gaziantep’te başlayıp Lüleburgaz ve Amerika’daki üretim tesisleriyle kendi alanında dünyadaki iki şirketten biri olmayı başaran Mogul Tekstil, geliştirdiği hybrid teknolojiye dayalı yenilikçi ve performans odaklı mikrofilament kumaşla, temizlik sektörünün de ezberini bozacak.

DÜNYADA İKİ ŞİRKETTEN BİRİ
Mogul Tekstil, hybrid teknolojisiyle üretim yapan Türkiye’de tek, dünyada ise iki şirketten biri olmayı başardı. Yüksek teknolojiye dayalı altyapısı ve geniş ürün yelpazesiyle tekstilde devrim niteliğinde yeniliklere imza atan, teknolojiyi geliştirirken önceliği insan sağlığına veren Mogul Tekstil, mikrofilament kumaş üretimini bağlayıcı kimyasallar ve PVC kullanmadan sağlıyor.
1997 yılında kurulan Mogul Tekstil, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve 500 büyük ihracatçısı arasında yer alıyor. Üretimini yurt içinde Gaziantep ve Lüleburgaz’daki
tesislerinde yapıyor. Yurt dışında ise ABD’deki tesislerinde üretimlerini sürdürüyor. Mogul Tekstil, Güney Carolina Federal Eyaleti’nce yatırım daveti almış ve Mart 2017’de ABD’deki tesislerini faaliyete geçirmişti.

ENERJİ VE DETERJAN TASARRUFU SAĞLIYOR
Üretimini gerçekleştirdikleri mikrofilament kumaş hakkında konuşan Mogul Tekstil Satış Müdürü Faruk Aydın, şu bilgileri verdi: “Geliştirdiğimiz mikrofilament kumaşın bazı özelliklerini toz ve hav bırakmayan temizlik etkisi, hassas yüzeylerde çizmeden temizlik, yüksek sıvı emiş gücü ve hızlı kuruma, yüksek kullanım dayanımı şeklinde sıralayabiliriz. Ayrıca insan saç telinin 100’de biri inceliğindeki mikrofilamentlerden üretilen temizlik bezleri, mikrofiber temizlik bezlerine göre 5-10 kat daha ince bir yapıya sahip olması ve sonsuz mikrofilament yapısı içerisindeki mikro kanallar sayesinde toz ve kirleri çok iyi tutarak hapsediyor. Konvansiyonel kumaşlardan daha hafif olması ve daha hızlı kuruması sayesinde de önemli miktarda su, enerji ve deterjan tasarrufu sağlıyor.”

arf

Yukarı