Ana içeriğe atla

aaa

TİM’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL GÜLLE

02.07.2018 - 16:51

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 25. Olağan Genel Kurulu’nda yeni başkanını seçti. Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki’nin de aday olduğu yarışta İsmail Gülle 149 oyla başkan olarak seçildi.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 25. Olağan Genel Kurul'da yeni başkanını seçti. Başkanlık için İsmail Gülle, Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki yarıştı. En fazla oyu alan İsmail Gülle, ihracatçıların yeni başkanı oldu. Gülle 149, Tahsin Öztiryaki 140 ve Oğuz Satıcı 109 oy aldı.

 

Daha önce Mehmet Büyükekşi’nin oturduğu koltuğu devralan Gülle, başkan adaylığını açıklarken hedeflerini şöyle açıklamıştı: “Öncelikle hedefimiz ihracatın kilogram değerini 4 dolar seviyesine çıkaracak atılımlar için vizyon oluşturmak. Ayrıca ihracatçı sayısı yüzbinlerle anılacak bir Türkiye hedefimiz var. Çünkü amacımız dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir. Bundan sonra ihracatçının sağladığı kaynakları doğrudan ihracatçının hizmetine sunacağız. Sorunları çözen ve vizyon oluşturan insan kaynağı ile geleceğe doğru yürüyeceğiz. İhracatçının gücüyle yaratılan ne varsa ihracatçıya misliyle vereceğiz.”

 

İSMAİL GÜLLE KİMDİR?

 

1960 yılında Sivas'ta doğan İsmail Gülle, ilk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde ihtisas programını tamamladı. Halen pamuk ipliği üretimi, örme kumaş imalatı, boya tekstil terbiyesi yapan ve kendi enerjisini kendisi üreten entegre bir şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. 2003-2018 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Gülle, aynı zamanda Sivas İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmekte. Ayrıca İSO ve İTO üyesi. İngilizce bilen Gülle, evli ve 2 çocuk babası.

arf

Yukarı