Ana içeriğe atla


BANNER

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK LOKASYON VE MARKA DANIŞMANLIĞI ŞİRKETİYİZ

26.06.2018 - 10:37

Towerlife Yönetim Kurulu Başkanı Selen Deniz: “Türkiye’nin en büyük lokasyon ve marka danışmanlığı şirketi olarak perakende zincirleri, projelerini markalaştırmak isteyen girişimciler ve franchise ile büyümek isteyen marka sahipleri gibi farklı müşteri profillerine hizmet veriyoruz.”

Şirketiniz var. Markalaşmak istiyorsunuz. Ya da bir markanız var. Franchising yöntemiyle büyük bir zincir olmayı hayal ediyorsunuz. Peki, nasıl? Towerlife, bu konularla ilgili birbirinden farklı müşteri profillerine hizmet vermek üzere kurulmuş bir şirket. Towerlife Yönetim Kurulu Başkanı Selen Deniz, konu hakkındaki sorularımızı cevapladı. 
Öncelikle Towerlife hakkında bilgi verebilir misiniz? 
2011’de kurduğumuz Towerlife, yerel ve uluslararası platformda hem büyük ölçekli firmalara hem de yeni oluşmakta olan markalara ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık hizmeti sunan, Türkiye’nin en büyük perakende lokasyon ve marka danışmanlığı şirketi. Uluslararası ve yerel perakende zincirleri, projelerini marka olma yolunda ilerletmek isteyen girişimciler ve franchise ile büyümek isteyen marka sahipleri gibi birbirinden farklı müşteri profillerine hizmet veriyoruz.

Bir projenin marka haline gelme ve franchise ile buluşma sürecini nasıl yönettiğinizi özetleyebilir misiniz?
Süreç, elimizdeki projenin marka olma yolunda altyapı çalışmalarının yapılmasıyla başlayıp lokasyon tedariği, fizibilite çalışmaları gibi aşamalarla devam ediyor. Towerlife olarak markaların her aşamasını yönetebilecek altyapıya sahibiz. Bu altyapıdan kazandığımız güçle sadece lokasyon aşamasında kalmayıp markaların her derdine derman oluyoruz.

Bir markaya ne tür hizmetler veriyorsunuz?
Lokasyon fizibilite danışmanlığı, marka danışmanlığı, marka patent danışmanlığı, inşaat ve mimari proje, reklam ve sosyal medya, insan kaynakları (eğitimli personel desteği), yönetim sistemleri danışmanlığı hizmetlerimiz ve franchise kurulum ve yönetim hizmetimiz mevcut.

Franchise yatırımlarda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar neler? 
En önemli nokta, işinizin franchise sistemine uygun olup olmadığı. Bazen yatırımcılar önünü sonunu düşünmeden franchise sistemine girmek istiyor. İşiniz bu sisteme uygun değilse ve sürecin sonunda hedeflenen kârlılığa ulaşmanız zorsa, franchise işine kalkışmak pek doğru olmaz. Eğer işiniz franchise sistemine uygunsa, bu sefer sürecin maliyetini ve bu maliyeti karşılayıp karşılayamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bir franchise yatırım için lokasyon belirlenirken nelere dikkat ediliyor?
En önemli unsur doğru sektöre doğru yer seçimi! Biz lokasyon araştırmalarımızı ilk olarak yatırım planlanan markanın sektörüne ve sektördeki yerine göre yapıyoruz.

Franchise sisteminin avantajları neler? 
Az önce bahsettiğimiz aşamalardan sonra gözü korkan yatırımcılar olabilir ancak franchise sistemi meşakkatli ve bir o kadar da keyifli bir sistem. Franchise yatırımı yapan yatırımcı aslında bir isim değil, bir şirket modeli satın alıyor veya satıyor. Uzman desteği, eğitim desteği gibi birçok meşakkatli işi de franchise veren temin ediyor. Sıfırdan bir marka oluşturmaktansa franchise almak, markanın isim bilinirliği ve oturmuş müşteri portföyü gibi avantajlar sağlıyor. Dolayısıyla markasını franchise sistemine geçirmek veya franchise almak isteyenler için söyleyebilirim ki her işte olduğu gibi bu işte de önünüze doğru haritayı çizip koyduğunuz zaman başarıya ulaşmanız hiç de zor değil!

arf

Yukarı