Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Yukarı yönlü trend devam edecek…

19.01.2018 - 10:49

“2018, güçlü firmaların gücüne güç katmaya devam edeceği bir yıl olacak” açıklamasında bulunan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, büyüme rakamlarının bize bunu söylediğinden bahsederek, yukarı yönlü ivmenin önümüzdeki aylarda da devam edeceğini söyledi.

2017 yılını gerek firmaları gerekse ülkemizin büyüme potansiyeline bağlı olarak değerlendiren İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “2017 yılı şirketimiz için oldukça olumlu geçti diyebiliriz. İstanbul’da yapımı devam eden Ondörtüç Pendik projemiz ve Ankara’da yapımı süren Elit Manzara Beytepe projemizin satışları devam ediyor. 2017’de inşaat çalışmalarına aralıksız devam ettik ve Ondörtüç Pendik projemizin teslim tarihini ilk planladığımız tarih olan Aralık 2018’den 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak revize ettik. Hem birikimini değerlendirmek hem de oturmak için projemize gelen müşterilerimize özel bir kampanya da yapıyoruz. Kısacası biz hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz, hatta planlamalarımızdan daha da ilerideyiz. 2017 yılını 40 milyon TL ciro ile kapatıyoruz. Sektöre bakmak gerekirse; 2017 yılında sektör grafiği zaman zaman inişler çıkışlar gösterip, mevsimsel durgunluklar yaşasa da yukarı yönlü genel ivmenin korunduğunu görüyoruz” dedi.

2018, AYNI ZAMANDA İNŞAAT MALİYETLERİNDEKİ ARTIŞIN ETKİLERİNİ DE GÖRMEYE BAŞLAYACAĞIMIZ BİR YIL OLACAK!
“2018 yılının sektörümüz için oldukça olumlu geçmesini bekliyoruz” diyen Çulhalık, “Ertelenen taleplerin alım yönüne geçmesi ile yukarı yönlü trend devam edecektir. Bu süreçte firmalar içeriden ve dışarıdan gelen ekonomik ve siyasi dalgalardan bağımsız olarak yatırımlarını sürdürmelidir. Ancak 2018 yılı, inşaat maliyetlerindeki artışın etkilerini de görmeye başlayacağımız bir yıl olacak. Çünkü 2017 yılında demir ve beton fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı. Bu maliyetler öyle ya da böyle fiyatlara yansıyacaktır. Önümüzdeki yıl firmalar daha çok satışa odaklanacak diye düşünüyoruz. 2018, güçlü firmaların gücüne güç katmaya devam edeceği bir yıl olacak. Büyüme rakamları bize bunu söylüyor. Yukarı yönlü ivmenin önümüzdeki aylarda da devam edeceğini tahmin ediyoruz” açıklamasını yaptı. 

YATIRIMLARA DEVAM EDİLECEK…
Son olarak 2018 yılına yönelik bütçe ve yatırım planları hakkında bilgi veren Çulhalık, “2018 yılı itibariyle Pendik’te hayata geçirdiğimiz ‘Ondörtüç Pendik’ ve Ankara’daki projemiz ‘Elit Manzara Beytepe’yi tamamlayıp teslim etmeyi planlıyoruz. Ayrıca aynı yıl içerisinde yine Pendik’te iki adet ve Sarıyer’de bir adet olmak üzere toplam üç yeni projenin yapım çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz. İnsay Yapı olarak şimdi olduğu gibi 2018’de de yatırımlarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi. 

GALATA

Yukarı