Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Koç’tan Cambridge’e ‘Ar-Ge’ yatırımı

22.12.2016 - 10:28

İngiltere’de faaliyet gösteren Beko Plc, Cambridge’de Ar-Ge Merkezi kurdu. Merkez, İngiltere’nin ‘ilk bilim parkı’ olan ve dünyanın önemli teknoloji şirketlerini barındıran Cambridge Science Park’ta faaliyet gösterecek.

Arçelik A.Ş.’nin İngiltere’de faaliyet gösteren satış ve pazarlama şirketi Beko Plc, Cambridge’de Ar-Ge Merkezi kurdu. Açılışta konuşan Koç Holding Şeref Başkanı ve Arçelik Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç, “Merkez; yazılım tasarımı, yeni malzemeler, ileri üretim teknolojileri öncelikli olmak üzere beyaz eşya alanında yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için çalışıyor” dedi. Rahmi M. Koç’un ev sahipliğinde King’s College’da gerçekleşen törene İngiltere Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Greg Hands, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ve Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ile Koç Holding ve Arçelik üst düzey yöneticileri katıldı.

Beko’nun yeni Ar-Ge Merkezi, Cambridge Üniversitesi’ne bağlı Trinity College’ın yönettiği İngiltere’nin ‘ilk bilim parkı’ olan ve dünyanın en önemli teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Cambridge Science Park’ta faaliyet gösterecek. Merkez; yazılım tasarımı, yeni malzemeler, ileri üretim teknolojileri öncelikli olmak üzere beyaz eşya alanında yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor. 1990 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan Beko, Birleşik Krallık pazarının lideri konumunu koruyor. Beko markalı ürünler her 5 evden birinde, İngiliz tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER
Arçelik’in 10’uncu Ar-Ge merkezini Cambridge’de açmanın gururunu yaşadıklarını belirten Rahmi M. Koç, “Ar-Ge birikimimiz, inovasyon gücümüz ve teknolojik kabiliyetlerimiz sayesinde katma değerli ve yenilikçi ürünlerimizi dünya pazarlarına sunuyoruz. Tüm hedeflerimizi gerçekleştirmemizde Arçelik’in Ar-Ge çalışmaları büyük önem teşkil ediyor. Şirketimiz, ülkemizde ilklere imza atarken başarısını küresel alana taşımayı da fevkalade iyi bildi. Birleşik Krallık bu anlamda bizim için önemli fırsatlar barındırıyor. Hâlihazırda lider olduğumuz Birleşik Krallık’taki varlığımızı, önümüzdeki beş yıl içinde iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İngiltere Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Greg Hands, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Beko’nun Ar-Ge Merkezi yalnızca Cambridge için değil, Birleşik Krallık genelinde yeni fırsatların önünü açacak. Uluslararası Ticaret Bakanlığı’nın da açılışında destek verdiği bu yatırım, Birleşik Krallık’ın ticaret için ne kadar cazip bir ülke olduğunu göstermesi açısından da önemli. Beko’nun Ar-Ge Merkezi, Birleşik Krallık’ın, inovatif ürün geliştirmedeki öncü konumuna büyük katkı sağlayacak.”

GALATA

Yukarı