Ana içeriğe atla


BANNER

KÜLTÜR KOLEJİ 60. YILINDA ATA’NIN HUZURUNDA

09.10.2019 - 17:52

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Kültür Koleji ve Kültür2000 Kolejinin yöneticileri, öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve mezunları 60.yılda Ata’nın huzurundaydı. 
 

Kültür Kolejinin 60.yıl etkinlikleri Anıtkabir ziyaretiyle başladı. Saygı duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasının ardından Heyet Başkanı İKEK Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu’nun Atatürk’ün mozolesine çelenk sunumu ve ardından Anıtkabir Özel Defterini imzalamasıyla sona eren törende duygusal anlar yaşandı. Grup, Ata’nın huzuruna çıktıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. 

MEZUNLAR DERNEĞİNDEN 60. YIL YEMEĞİ
Ziyaret ardından Mezunlar Derneğinin düzenlediği 60. Yıla Girerken yemeğinde Kültür Kolejinin 60 yıllık tarihinde rol oynamış isimlerin yanı sıra, okul yöneticileri, mezunlar ve İstanbul Kültür Üniversitesi akademisyenlerinin katıldığı gecede, Kültür Kolejinin 60 yıllık başarı hikayesini anlatan özel bir film gösterildi.
Gecede Akıngüç Ailesi adına bir konuşma yapan İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Sayın Bahar Akıngüç Günver “Kül-tür-ün, yaşayan, değerleri ve ilkeleri olan bir karakter olduğunun altını çizerek, tüm Kültür Koleji ailesinin 60.yılını kutladı.

DÜNDEN BUGÜNE  KÜLTÜR KOLEJİ
26 Eylül 1960 tarihinde, İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç tarafından kurulan, Bahçelievler’de 3 katlı ve 10 dersliği olan bir binada hizmete giren Kültür Koleji, bugün iki ana yerleşkede toplam 9 okulda eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Kültür Koleji Eğitim Vakfının 1997 yılında kurmuş olduğu İstanbul Kültür Üniversitesi de anaokulundan üniversiteye uzanan eğitim zincirini taçlandırıyor. 60 yılda on binlerce mezun veren Kültür Koleji, bugün 300’ün üzerinde öğretmeniyle 3 binden fazla öğrenciye hizmet veriyor.

arf

Yukarı