Ana içeriğe atla

aaa

Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su Erdem Acay

09.11.2018 - 15:59

Türkiye’de otomotiv yan sanayinin öncülerinden Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su, 23 yıllık sektör tecrübesi ile A. Erdem Acay oldu.

Türk otomotiv yan sanayi sektörüne yön veren Coşkunöz Holding’te üst düzey atama gerçekleşti. 23 yıldır Coşkunöz Grubu’nda görev yapan ve sektörü çok yakından tanıyan başarılı isim A. Erdem Avay, Coşkunöz Holding CEO’su olarak atandı.

 

Acay, otomotiv yan sanayiinin yanında savunma ve havacılık, çevre teknolojileri, bilişim gibi bir çok farklı alanda çalışmalar yapan grupta farklı pozisyonlarda uzun süreler görev aldı.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu  Acay, uzun yıllardır Coşkunöz  bünyesinde farklı alanlarda görev yapıyor. Üniversiteden mezun olduğu 1994 yılında çalışma hayatına Coşkunöz Metal Form’da başlayan Erdem Acay, 23 yıl içerisinde Proje Lideri, Fabrika Müdür Yardımcısı, Teknik Müdür, Kalıp Grup Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı gibi birçok görevi başarıyla yürüttü. 2002-2014 yıllarında Coşkunöz MA’nın ve 2013-2018 yıllarında Coşkunöz Alabuga’nın Kurucu Genel Müdürü olarak atanan A. Erdem Acay, kariyerine Coşkunöz Holding’in CEO’su olarak devam ediyor.

 

60 YILI AŞKIN SANAYİ TECRÜBESİ

 

Temelleri 1950 yılında atılan ve otomotiv yan sanayiinin katma değer üreten önemli kuruluşları arasında yer alan Coşkunöz Holding’in aynı zamanda savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri ve bilişim alanlarında yurt içinde ve yurt dışında yatırımları mevcut. 60 yılı aşkın sanayi tecrübesini faaliyet gösterdiği alanlarda tüm paydaşları için değere dönüştüren Coşkunöz Holding; İtalyan Magnetto ve Rus MMK şirketleri ile iş ortağı.

 

arf

Yukarı