Ana içeriğe atla

arf

21 YILLIK LİDERLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

12.04.2018 - 10:15

AsIstans sektörünün lideri TUR ASSIST Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, “2018’deki stratejik hedefimiz, 21 yıldır sürdürdüğümüz liderlik konumumuzu korumak.” diyor. 

Türkiye’de başta sigorta, otomotiv ve finans olmak üzere pek çok sektördeki değerli kurumun  11 milyonu aşkın müşterisine 365 gün 24 saat hizmet sunan TUR ASSIST, oluşturduğu yaratıcı ürünler ve yenilikçi uygulamalarla asistans sektöründeki lider konumunu koruyor. TUR ASSIST Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu ile hizmetlerini ve 2018 hedeflerini konuştuk. 

İlk üç ayını geride bıraktığımız 2018 yılı şirketiniz için nasıl başladı?
İlk üç aylık dönemin şirketimiz için sözleşme yenileme süreci ile ilgili yaptığımız çalışmaların yanı sıra, farklı firmalarla gerçekleştirdiğimiz anlaşmalarla müşteri portföyümüzü genişlettiğimiz yoğun bir çalışma dönemi olduğunu söyleyebilirim.

İlk üç aylık performansın ardından daha önce 2018 için belirlediğiniz hedeflerinizde ve yatırım planlarınızda artı ya da eksi yönde bir değişim söz konusu mu? 
23-25 Şubat tarihleri arasında tüm yönetim kadromuzla Kapadokya’daki strateji toplantımızda bir araya geldik. 2018 hedeflerimizi beraberce tartıştık. Öncelikli stratejik hedefimiz, asistans sektöründe 21 yıldır sürdürdüğümüz liderlik konumumuzu korumak. Teknolojik gelişmeleri takip ederek kullandığımız sistemlerimizi ve altyapısal özelliklerimizi geliştirmeye devam etmek de hedeflerimiz arasında. Çok büyük bir santral yatırımımız var. Bu yatırım sayesinde hizmet bazlı dağıtım yapabiliyoruz. Bunun dışında teknolojik gelişmelere uygun olarak hizmetlerimizde mümkün olduğu kadar insan hatasını en aza indirecek geliştirmeler üzerinde çalışıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda sadece asistans hizmetleriyle sınırlı kalmayıp şirketimizin stratejik planlarına uygun olarak özel riskler dediğimiz alanda da büyümek istiyoruz. 

2018 yatırım ve büyüme planlarınız neler?
Kurulduğumuz günden bu yana olduğu gibi bu yıl da istek, görüş ve taleplerine her zaman kulak verdiğimiz sigortalı müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Başka projeleriniz var mı?
Geçtiğimiz sene Rigorent markasıyla tüketicilerimizin beğenisine sunduğumuz bireysel araç kiralama sistemimizi büyütmeye devam edeceğiz. Amacımız, bireysel araç kiralama hizmeti alan tüketicilerimize kaliteli ve ekonomik hizmet sağlamaya devam ederken marka bilinirliğimizi daha da artırmak. Diğer yandan geleneksel tüketim alışkanlıklarının dijitale kaydığını görüyoruz ve bu alanda uygulamakta olduğumuz arama motoru optimizasyonu çalışmalarıyla da yerimizi sağlamlaştırmak istiyoruz.

2. EL OTOMOTİV GARANTİSİNDE CİDDİ GELİŞME SAĞLADIK
13 Şubat’ta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ikinci el motorlu araçların ticaretiyle ilgili yönetmelikle birlikte, galerilerden alınan ikinci el araçlarda ‘garanti’ dönemi başladı. Bu konuyla ilgili çalışmalarınız neler?
Türkiye’de 2003’ten bu yana Tur Assist Warranty markasıyla 2. el otomobil garantisi veren öncü bir firmayız. Bu konuda 15 yıllık güçlü bir deneyimimiz var. Yeni yayınlanan yönetmeliğe uygun olacak şekilde ürünlerimizi hızlıca yeniden şekillendirdik ve kullanıma sunduk. Geride bıraktığımız ilk çeyrekte 2. el otomotiv garantisi üretimlerinde ciddi bir gelişme sağladık. Ürünümüze ciddi bir talep söz konusu. Bu gelişmeyi sürdürmeyi planlıyoruz. 

arf

Yukarı