Ana içeriğe atla

arf

Başarı Öyküleri

AŞÇILIK BENİM GENLERİMDE VAR

11.12.2018 - 11:39

‘Mutfak Dünyası’ bölümümüzün ilk konuğu, Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn Executive Chef’i Ceyhan Aşcıoğlu. Bir rivayete göre, dedesinin dedesi, Sultan Abdülhamid’in aşçılarından biriymiş. Sülalesinde aşçı olmayan yok. Soyadları da meslekten geliyor haliyle.  

 

KUMPİRİN GENÇ KRALI: MELİH KIYMAZ

12.11.2018 - 10:27

Melih Kıymaz… Şu an 29 yaşında. 24 yaşındayken satın aldığı tek şubeli Tarihi Ortaköy Kumpircisi’ni 63 şubeli uluslararası restoran zinciri haline getirdi. Kısa sürede kumpir pazarının lideri olan genç girişimci, ilginç hikâyesini ve hedeflerini Hizmetix’e anlattı.  

 

TANTUNİ DENİNCE AKLA İLK MMY GELİYOR

09.11.2018 - 10:54

MMY Tantuni’nin genç patronu Mevlüt Şimşek, “Manevi babam olan Ceynak Nakliyat’ın sahibi Sayın Ali Avcı vasıtasıyla İstanbul’a geldim ve 20 yılda tantuniyi herkese sevdirdim.” diyor.  

 

KIZILAY MADEN SUYU 20 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

14.09.2018 - 16:34

DÜNYADA İYİLİK İÇİN İÇİLEN İLK VE TEK MADEN SUYU OLAN “KIZILAY DOĞAL MADEN SUYU”, DOĞUDAN BATIYA, KUZEYDEN GÜNEYE TÜM DÜNYADA 20 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR. KIZILAY BAŞKANI DR. KEREM KINIK, ÜLKE SAYISINI 40’A ÇIKARACAKLARINI SÖYLÜYOR.

KÜLTÜR KOLEJİ 58 YILDIR KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYOR

12.04.2018 - 09:51

HEDEFLER KOYARAK TAMAMEN ÇOCUĞUN KALİTELİ EĞİTİM ALMASI ADINA BİR YÖNETİM MODELİ BENİMSEDİKLERİNİ SÖYLEYEN İSTANBUL KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARI OKULLAR KOORDİNATÖRÜ BİRİZ KUTOĞLU, “KURUMUMUZ, 2 KAMPÜS VE 1 ÜNİVERSİTEDEN OLUŞAN, SEKTÖRDE AİLELERİN GÜVENİNİ KAZANMIŞ, KALİTEDEN ÖDÜN VERMEYEN, EVRENSEL VİZYONUYLA DEVAM EDEN, BİLİNEN BİR MARKA HALİNDE HİZMETİNİ SÜRDÜRÜYOR” DİYOR.

TİKAD FONU İLE BÜYÜK SERMAYELİ KADIN SAYISI ARTACAK

09.03.2018 - 16:51

TÜRKİYE İŞ KADINLARI DERNEĞİ (TİKAD) BAŞKANI NİLÜFER BULUT, GİRİŞİMCİ KADINLAR İÇİN GÜZEL BİR PROJEDEN BAHSETTİ: “TİKAD ÜYESİ İŞ KADINLARINDAN OLUŞAN BİR YATIRIM FONU KURDUK. TİKAD YATIRIM AŞ ADIYLA KURULAN BU FONLA YATIRIMCI KADINLAR, GİRİŞİMCİ KADINLARI FİNANSE EDECEK. EVDE OTURAN KADINLAR DA KÜÇÜK BİRİKİMLERİYLE BU FONA ORTAK OLABİLECEK.”

“İnovasyona açık olmak başarının olmazsa olmazı”

13.02.2018 - 14:37

Çalışmalara ara vermeden ilk günkü aşk ve heyecanla devam ettiklerini belirten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Kaan,  “Bizden öncekilerden aldığımız bayrağı, gelecek nesillere daha güzel bir şekilde emanet edebilmek adına var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerinde bulundu. Kaan, günümüzün büyük şirketlerinin bir yandan geleneklerine bağlı kalırken bir yandan da yeniliklerin peşinden koştuklarını söyleyerek, inovasyona açık olmanın başarının olmazsa olmazı olduğuna dikkat çekti.

“BAŞARININ TEMEL KURALI SABIRLA ÇALIŞMAK”

13.12.2017 - 13:49

Finans sektörünün doğal yoğunluğu yanında Vakıf Katılım’ın yeni kurulan ve henüz iki yılını doldurmayan bir katılım bankası olmasının getirdiği ekstra yoğunlukları da omuzlamış olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İkram Göktaş, iş hayatında başarıyı yakalamanın sırrı olarak sabırlı olmayı gösteriyor. Göktaş’a göre gençlerdeki en önemli sıkıntı da bu, her şeyin bir anda olmasını istemek… Göktaş konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde beyan etti: “Gençlere tavsiyem çalışmanın yanında sabır ilkesinden de ödün vermemeleri. Siz doğru olduktan sonra, yanlış gördüğünüz eğriler de zamanla size uyacaktır.”

Sürdürülebilirlik, ECE kurum kültürünün bir parçası

09.11.2017 - 10:44

MÜŞTERİLERİN DEĞER ODAKLI YAKLAŞIMINA CEVAP VEREBİLECEK VE BEKLENTİLERİNİ AŞACAK ÇÖZÜMLER ÜZERİNDE ÇALIŞTIKLARINI İFADE EDEN ECE TÜRKİYE YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE CFO NURİ ŞAPKACI, “YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA, SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARIYI SAĞLAMAK AMAÇLI POLİTİKALAR YÜRÜTÜYORUZ. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, ECE’NİN KURUM KÜLTÜRÜNÜN VE DEĞERLERİNİN BİR PARÇASIDIR. BİZ DE BU YOLDA ÇALIŞMAYA HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

CEY GROUP YATIRIMA ODAKLANDI

09.11.2017 - 10:12

Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, 2014’ten bu yana Türkiye’de yatırımların azaldığı bir ortamda, Ceynak olarak yatırımlara devam ettiklerini söyleyerek, “Bana göre en iyi yatırım kriz dönemlerinde yapılan yatırım. Ceynak olarak artık lisanslı depoculuğa başladık. Ceyhan’da 180 bin ton, Tekirdağ’da 70 bin tonluk lisanslı depoculuk ihalelerini aldık ve hızla inşaatlara başladık. Türkiye’nin en büyük lisanslı depoculuğunu yapacağız” diyor.

Subscribe to Başarı Öyküleri

ff

Yukarı