Ana içeriğe atla

aaa

EĞİTİMİ DESTEKLEMEK BABAMIZDAN MİRAS

12.04.2018 - 10:22

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Sabri Ülker Vakfı’nın 7 yıldır okullarda sürdürdüğü Yemekte Denge Eğitim Projesi çerçevesinde Aydınlı çocuklarla bir araya geldi. Ülker, “Eğitimi destekleyip topluma faydalı olmak bize babamızın mirasıdır” diye konuştu.

Türk gıda sektörünün duayen isminin ilkelerinden ve değerlerinden aldığı ilhamla 2009’da kurulan Sabri Ülker Vakfı, toplum sağlığının geleceği için birçoğu kendi alanında ilk olan projeleri hayata geçiriyor. Vakfın en önemli projelerinden biri olan ve bugüne kadar 6 milyon çocuk, ebeveyn ve öğretmene ulaşan Yemekte Denge Eğitim Projesi, uluslararası arenada da en iyi uygulama örneği olarak gösteriliyor.
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yemekte Denge Eğitim Projesi’nin pilot illerinden Aydın’da Cumhuriyet İlkokulu’nu ziyaret etti. Ziyarette Ülker’e Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Çağıl ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen eşlik etti. Çocuklarla bir araya gelen Ülker, onlarla sohbet edip projenin yansımalarını yakından inceleme imkânı buldu.
Murat Ülker, “Sağlıklı nesillerin yetişmesinde kilit öneme sahip bir projenin uygulandığı okulda bulunmak, bana her kazanımın yolunun eğitimden geçtiğini bir kez daha hatırlattı. Vakfa adını veren babam Sabri Ülker, her zaman toplum için çalışır, eğitime ve bilime büyük kıymet verirdi. Eğitimi desteklemek ve topluma fayda sağlamak bize babamızdan mirastır. ‘Kendim yemediğim, çocuklarıma yedirmediğim hiçbir şeyi tüketicime yedirmem’ diyen babam, özellikle çocukların dengeli beslenmesine büyük önem verirdi.” dedi. 

MURAT ÜLKER’DEN ÇOCUKLARA NASİHAT
Tabii ki hepinizin çocukluğa özel olarak yapmaya ve tüketmeye hakkınız olan şeyler var. Ancak hiçbir zaman aşırıya kaçmamak gerekiyor. 
Hayatın her alanında aşırılık dengenin bozulmasına sebebiyet verir ve dengesi olmayan insan başarılı olamaz.
Başta beslenme olmak üzere hayatın her alanında dengenizi bu yaşta kurmak size gelecekte çok şey kazandıracak.
Dengeli beslenin ve mutlaka her gün fiziksel aktivite yapın. Top oynayın, ip atlayın, koşun! Sizler çocuksunuz, hakkını verin.

YEMEKTE DENGE, 6 MİLYON KİŞİYE ULAŞIYOR
Sabri Ülker Vakfı, Yemekte Denge Eğitim Projesi’ni, temel misyonlarından biri olan ‘sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak’ amacıyla 2011’de Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle başlattı. Aydın, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Sinop, Erzurum, Antalya ve Kahramanmaraş olmak üzere 10 ilde uygulanan proje, “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Tek yapman gereken, dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” ana mesajıyla, çocuklara dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını öğretiyor. 2017-2018 eğitim öğretim dönemiyle birlikte 7. yılına giren proje, 6 milyonun üzerinde çocuk, öğretmen ve ebeveyne ulaşıyor.

arf

Yukarı