Ana içeriğe atla

aaa

FORA ZEYTİN’DEN SON ÇEYREKTE İHRACAT ATAĞI

08.10.2018 - 16:34

Türkiye’nin yanı sıra uluslararası pazarlarda da hızla büyüyen Fora Zeytin, 2018’in son çeyreğinde ihracat hedeflerini büyüttü. 
Genel Müdür Efe Yazıcı, yeni pazarlara ulaşmak için sürekli fuarlara katıldıklarını ifade ediyor.

Barışın ve bereketin simgesi olan zeytini sofralara ulaştıran Fora Zeytin, yurt dışında büyüme hedeflerini artırıyor. Dünyanın en büyük zeytin işleme fabrikasında, her ülkenin talebine uygun üretim yapabilecek kapasiteye sahip Fora Zeytin, dünya devleriyle yarışıyor.
Uluslararası piyasada ülkeler arasında ciddi bir rekabet olduğunu söyleyen Fora Zeytin Genel Müdürü Efe Yazıcı, “50’ye yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avrupa ülkeleri gibi zeytin ithal eden önemli pazarların yanı sıra Ortadoğu, Balkanlar, Romanya, Azerbaycan gibi yakın ülkelere de ürünlerimizi gönderiyoruz. Yeni pazarlara ulaşmak için sürekli fuarlara katılıyoruz. Afrika, Çin ve Japonya gibi damak tadı farklı ülkelere de zeytinlerimizi ve zeytinyağımızı tanıtıyoruz.” diyor.

HER ÜLKENİN KALİTE STANDARTLARINA UYGUN ÜRETİM
Yazıcı, Amerika ve Rusya gibi daha önce ihracat yapılmayan ülkelerle sıcak temas halinde olduklarını da belirtiyor: “Ülkelerin bizi tercih etmesinde en önemli nokta, her ülkenin kalite standartlarına uygun üretim yapabilmemiz. Gıda üretimi ve satışı, tüm dünyada hassas olunması gereken bir konu. Ayrıca dünyanın en büyük entegre zeytin işleme fabrikasına sahip olduğumuz için Amerika ve Rusya gibi ülkeler için çok büyük tonajda talebi hızlı şekilde karşılayabiliyoruz.” 
En iyi zeytinleri seçerek Fora Zeytin’in modern tesislerinde işleyip sağlıklı ambalajlarda sofralara ulaştırdıklarını söyleyen Yazıcı, “200’den fazla ürün çeşidimizi tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Herkesin damak tadı ve sofrasına göre farklı zeytin üretiyoruz. Yurt dışında da tüm çeşitlerimiz beğeniyle karşılanıyor. Herkesin tercihi olan Fora Fit’e karşı da özel bir ilgi var.” diye konuşuyor.

FORA, DÜNYANIN EN BÜYÜK ZEYTİN İŞLEME TESİSLERİNDEN BİRİNE SAHİP
Fora Zeytin’in yüksek kaliteli zeytin ve zeytinyağı ürünleri, Balıkesir’in Havran ilçesindeki son teknolojiyle donatılmış tesislerde üretiliyor. Dünyanın en büyük zeytin işleme tesislerinden biri olan fabrika, 1994’te kuruldu. Fora, yüksek kalite zeytinleri Türkiye’nin en iyi zeytin yetiştiren bölgelerinden seçiyor. Toplandığı gibi fabrikaya gelen zeytinler, ileri teknolojiyle işlenerek, tüm tazeliği ve enfes tadıyla hijyenik olarak sofralara ulaşıyor. Çevre ve sağlık, Fora Zeytin’in birinci önceliği. Fora, sınırlı miktarlarda natürel sızma zeytinyağı da üretiyor.

arf

Yukarı