Ana içeriğe atla

GALATA TAŞIMACILIK

GLOBAL’İN GELİRLERİ VE FAVÖK’Ü İLK YARIDA YÜZDE 38 ARTIŞ GÖSTERDİ

16.09.2019 - 15:52

GLOBAL YATIRIM HOLDİNG’İN (GYH) 2019 YILI İLK YARISINDA KONSOLİDE GELİRLERİ GEÇTİĞİMİZ YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE YÜZDE 38 ARTIŞLA 636,1 MİLYON TL’YE ULAŞTI. KONSOLİDE OPERASYONEL FAİZ VERGİ AMORTİSMAN ÖNCESİ KARI (FAVÖK) İSE BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI DÖNEMİNE ORANLA YÜZDE 38 ARTARAK 228,0 MİLYON TL OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

GYH bünyesinde, başta sıkıştırılmış doğalgaz dağıtım (CNG) ve liman işletmeciliği olmak üzere işkollarının tamamına yakını bu artışa katkı sağladı.  GYH 2019 yılının ilk yarısında, bir önceki yılın aynı döneminde açıkladığı 165,6 milyon TL’ye kıyasla yüzde 38 artış ile 228,0 milyon TL tutarında amortisman, faiz ve vergi öncesi operasyonel kar (FAVÖK) elde etti. Bu artışa en önemli katkıyı sıkıştırılmış doğalgaz dağıtım (CNG) ve liman işletmeciliği işkolları sağladı.  
GYH Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman: “Yılın ilk altı aylık döneminde elde ettiğimiz güçlü finansal ve operasyonel sonuçlar gösteriyor ki; sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi devam ettirecek sağlam temellere sahibiz. Yılın devamında da hedeflerimize ulaşmak ve hissedarlarımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ile ülke ekonomisine değer yaratmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.” 
 

GALATA TAŞIMACILIK

Yukarı