Ana içeriğe atla

medya

İş Dünyası

İş dünyası büyümeden memnun

12.10.2017 - 11:43

İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 ile beklentilere yakın büyümesini memnuniyetle karşıladı.

Türkiye’nin en büyük 158. sanayi kuruluşundan 18 milyon TL’lik yatırım

12.10.2017 - 11:41

26 yılda 2 bin 300 kat büyüdüklerini ve bu kapasiteyle dünyanın en büyük çipura ve levrek üreticisi haline geldiklerini belirten Kılıç Deniz Ürünleri İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, Kılıç Deniz olarak Temmuz ayında Umman’a uçakla 1.2 milyon adet yavru çipura balığı ihracatı gerçekleştirdiklerini, aynı zamanda geçtiğimiz ay 18 milyon TL’lik yatırımla Dominik tesislerini kurduklarını dile getirdi.

Alüminyum folyoda Avrupa’nın ilk 3 üreticisinden biri

12.10.2017 - 11:36

Küresel pazarlarda söz sahibi bir oyuncu olma hedefiyle önemli kararlara imza attıklarını belirten Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, kapasitelerini artırmak üzere yeni yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini, bu doğrultuda Dilovası’nda iki yeni döküm hattını devreye aldıklarını belirttiler.

57 ülkeye sunulan geniş ürün yelpazesi…

12.10.2017 - 11:32

Gelişen teknoloji ve büyüme anlayışıyla her yıl üretimlerini artırarak daima en iyiyi üretmek için çalıştıklarını belirten Seramiksan Pazarlama Müdürü Gül Sağır Aydın, geniş ürün yelpazelerini 57 ülkeye ihraç ettiklerini ve artan kapasiteleri ile her geçen yıl satış kanallarını artırdıklarını dile getirdi.

En önemli sorumluluk istihdam…

12.10.2017 - 11:19

Türkiye’de aşçılık eğitiminin yaygınlaştırılmasına ve eğitim kalitesinin artırılmasına destek olduklarını ifade eden Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, öğrencilere staj olanağı sunmalarının yanında, başarılı öğrencilerin yüzde 20’sini Sodexo Entegre bünyesine katarak istihdam ettikleri hakkında bilgi verdi.

Çanakkale Köprüsü’ne 10.3 milyar liralık doping

12.10.2017 - 10:27

Finansman giderleri hariç toplam proje büyüklüğü 10.3 milyar lira olan Çanakkale Köprüsü’nün finansmanı için, bankalar önümüzdeki ay toplanacak. Proje finansman anlaşmasının Mart 2018’e kadar tamamlanması öngörülüyor.

Genç girişimcilere yeni fırsatlar franchise sisteminde!

12.10.2017 - 09:57

İş kurmak denildiğinde birçok insanın aklına ilk etapta franchise almak gerekir.  Çünkü bağımsız bir işletme kurmaktansa, başarılı bir markanın yerleşmiş konseptini almak kişileri daha avantajlı ve başarılı kılar. Franchise almak, o markanın satın alma gücünden ve marka bilinirliğinden faydalanmak anlamına gelir.  Bu açıdan aslında işe bir adım önde de başlarsınız… Belirli bir sermayeye sahip olan fakat hangi alana yatırım yapacağına karar veremeyen girişimci adayları için franchise almak, iş dünyasına atılabilmenin en hızlı ve etkili yolu olacaktır.
Hem alana hem de verene sağladığı avantajlar franchising sisteminin giderek yaygınlaşmasına olanak tanıyarak,  sektörün her geçen gün büyümesine vesile oluyor.  Peki, franchise sistemi ne? Franchise sistemi alana ya da verene ne gibi faydalar sağlıyor? Kısaca bunlara değinmek isterim…

“Ülkemiz yatırımcılar için güvenli bir liman olmaya devam ediyor”

12.10.2017 - 09:53

Türkiye’de zincir işletmelerin toplam sayısının 2 bin 500’ün üzerinde olduğunu ve bu işletmelerin toplamda 60 bin kadar şubesi bulunduğunu dile getiren UFRAD Franchising Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın, franchising sektörünün ekonomik büyüklüğünün 2016 yılında 43 milyar dolara ulaştığını ve bu rakamın yıl sonu itibariyle 50 milyar doları bulacağını öngördüklerini belirtti.

Subscribe to İş Dünyası

rize

 

Yukarı