Ana içeriğe atla

nefis demet

nebim

 

İş Dünyası

KOBİ’LERE CAN SUYU OLUYORUZ

10.05.2017 - 17:48

Özdisan Elektronik Genel Müdürü Mustafa Yurttaş, “Elektronik sektöründe marka isimler dışında faaliyet gösteren binlerce şirket var, pek çoğu da KOBİ olarak değerlendirilebilir. Bu şirketlerin birçoğu gerek teknik, lojistik, stok ve servis, gerekse finansal bakımdan firmamız tarafından destekleniyor. Bir anlamda pek çok KOBİ şirketine de can suyu oluyoruz” diyor.

KADIN CEO’LARIN YATIRIM HEDEFLERİ

10.05.2017 - 17:44

İş dünyasında ‘topuk sesleri’ giderek yükseliyor. Kadın sayısının giderek arttığı iş dünyasında kadın yönetici sayısının da hızla arttığını görüyoruz. Türkiye’de kadın yönetici sayısı hızla artıyor ancak Türkiye’de kadın yönetici sayısı gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında daha az seyrediyor. İyi insan ilişkileri, kuvvetli iletişim, ekip çalışmasına yatkınlık, empati ve problem çözme yeteneği gibi konularda erkeklere nazaran daha avantajlı görünen kadınlar, özellikle yaratıcılıkta erkekleri geride bırakabiliyor. ‘Kadın CEO’larla Sohbetler’ dosya konumuzda kadın CEO’ların iş hayatında yaşadıkları zorluklara ve 2017 yılında gerçekleştirmeyi planladıkları yatırım hedeflerine yer verdik.

TÜRKİYE-HOLLANDA KRİZİNİ TORUNOĞULLARI ÇÖZDÜ

20.04.2017 - 09:08

Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ‘Hollanda’ya gelme’ demesi krize neden oldu. Senatör Rene Van der Linden’in de çabalarının sonuçsuz kalması üzerine Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, Edelstaal Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları’nı ziyaret etti ve ‘sağduyu’ hakim oldu.

ERDEM TOLON, NIELSEN ORTA AVRUPA İŞ GELİŞTİRME DİREKTÖRÜ OLARAK ATANDI…

12.04.2017 - 16:21

2002 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü tamamlayan Erdem Tolon, 2004 yılında Norwegian School of Economics Üniversitesi’nde işletme alanında master derecesi aldı. Kariyerine Nielsen’de 2005 yılında pazarlama uzmanı olarak başlayan Tolon,  2007 yılında pazarlama müdürü ve 2012 yılında Nielsen medya genel müdürü olarak devam etti.

SPOR KANALI KURMAK HAYALİMDİ

11.04.2017 - 18:13

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Koç Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen Yatırım Eğitimi 17 etkinliğinde öğrencilere yaşam öyküsünü, iş tecrübelerini ve spora verdiği değeri anlattı. Saran, hayatı boyunca doğru hedefler belirlediğini ve başarıyı bu sayede elde ettiğini ayrıca Saran Group olarak Türkiye’ye hep ilkleri getirdiklerini söyledi.

Subscribe to İş Dünyası

rize

 

Yukarı