Ana içeriğe atla

autorola

LİMAK, KADIN İSTİHDAMINI YÜZDE 40 ARTIRACAK

16.10.2020 - 09:28

Limak Şirketler Grubu, ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nda kadın istihdamından, enerji ve su verimliliğine kadar birçok alanda hedeflerini açıkladı. Buna göre şirketin hedefi, 2026 yılına kadar kadın istihdamını grup bünyesinde yüzde 40 artırmak.

Limak Şirketler Grubu’nun önümüzdeki 10 yıl için belirlediği sürdürülebilirlik hedefleri arasında, grubun tüm sektörlerinde sürdürülebilirlik anlayışının geliştirilmesi yönünde çalışmalar gerçekleştirmek, 2026 yılına kadar kadın istihdamını grup bünyesinde yüzde 40 artırmak, ortalama yüzde 25 enerji verimliliği ve yüzde 28 su verimliliği sağlamak, 2030 yılına kadar toplam enerji tüketiminde yenilenebilir enerji kaynakları kullanımını en az yüzde 30’a çıkarmak ve tüm tedarikçilerinin sürdürülebilirlik eğitimlerini tamamlamak yer alıyor.

Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Raporumuzda, önümüzdeki kritik 10 yıl için belirlediğimiz sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, somut hedeflerimizi paylaşıyoruz. Grubumuzun 50’nci kuruluş yılı olan 2026 yılında ana hedeflerimizi değerli paydaşlarımız ve çalışanlarımızın katkılarıyla gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

BM İLE UYUMLU

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu şekilde büyümeyi amaçladıklarını ifade eden Özdemir şunları söyledi: “Grup olarak sürdürülebilir bir ekonomik gelişim için, kapsayıcı bir yaklaşımın, gerek kurumsal gerekse bireysel düzeyde, yüksek çevresel ve sosyal farkındalığın ve dünyayı korumak için açık, somut ve kesin hedefleri olan kararlı eylemlerin hayata geçirilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Bu inanç doğrultusunda, tüm faaliyetlerimizi kapsayacak şekilde oluşturduğumuz iş odaklarımızı da, kapsayıcı gelişim, sosyal insan ve sağlıklı gezegen üçlü yapısına göre modelledik.”

autorola

Yukarı