Ana içeriğe atla

aaa

NAMLI ZEYTİNLERİ’NİN DOĞASINDA SAĞLIK VAR

08.10.2018 - 16:41

Namlı Zeytinleri Türkiye Satış Müdürü Uğur Tetik, “Sloganımız ‘Doğasında Sağlık Var’… Kendi soframıza koymayacağımız bir zeytini ne üretiyor ne de satışa sunuyoruz.” diyor.

Zeytincilik sektörünün önde gelen firmalarından biri de Bursa Gemlik merkezli Namlı Zeytinleri. Siyah ve yeşil zeytin çeşitlerinin yanı sıra zeytin yağı, gurme ve kozmetik ürünleri de üretiyor. Firmada babadan devralınan bayrağı şu an Volkan-Hüseyin Durmaz kardeşler taşıyor. Türkiye Satış Müdürü Uğur Tetik ile Namlı Zeytinleri’nin hikâyesini ve ürünlerini konuştuk.

Öncelikle Namlı Zeytin hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? Ne zaman, nerede kuruldu? Tesislerinin özellikleri ve üretim kapasitesi nedir?
Kurucumuz, Mehmet Durmaz. 1978’de küfelerde zeytin satmaya başlayarak bugünkü şirketimizin temellerini atmış ve Mehmet Durmaz Zeytinleri’ni kurmuştur. Özenle üretip satılan bu kaliteli zeytinlere artan talep sonucunda namı giderek yayılmış,  1993’te de Namlı Zeytinleri’ni kurup tesisleşme ve marka olma yolunda önemli bir adım atmıştır. 1996’da Volkan-Hüseyin Durmaz kardeşler bayrağı devralarak çekirdekten yetişmenin verdiği tecrübeyle her geçen yıl çıtayı yükseltmiştir.

AYLIK 500 TON ÜRETİM KAPASİTEMİZ VAR

Tesislerinizden bahsedebilir misiniz biraz?

Gemlik ve Akhisar bölgesinde olmak üzere iki tesisimiz var. Gemlik’teki tesislerimizin 5 bin 500 metrekaresi kapalı, 4 bin 500 metrekaresi de açık alan. Akhisar’daki tesisimiz ise 2 bin metrekare kapalı, bin 500 metrekare açık alana sahip. Gemlik tesislerimizde siyah zeytin, Akhisar tesisimizde ise yeşil zeytin üretimi yapılıyor. Aylık 350 ton siyah zeytin, 150 ton yeşil zeytin üretim kapasitesine sahibiz.

TANINMIŞ BİR MARKA OLMANIN SORUMLULUĞUNU TAŞIYORUZ

Zeytinlerinizi farklı kılan özellikler nelerdir?

Kendi soframıza koymayacağımız bir zeytini ne üretiyor ne de satışa sunuyoruz. ‘Doğasında Sağlık Var’ sloganıyla çıktığımız bu yolda tanınmış ve güçlü marka olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Sağlıktan ve doğallıktan ödün vermiyoruz. Hasat zamanı tarladan alınan zeytinlerdeki pestisit (zirai ilaç kalıntısı) analizlerinden başlayarak üretimin gerekli kritik noktalarında ve bitmiş ürünlerimizde, gerek kendi laboratuvarımızda gerekse dış laboratuvarlarda yapılan analizlerin ve kontrollerin ışığında kalıntı veya koruyucu olmaması konusunda ciddi hassasiyet gösteriyoruz. Ambalajların üzerindeki ‘Namlı’ markası, ürünlerimizin güvenle tüketilebileceğine, ilgili tüm yasal gerekliliklerin yerine getirildiğine ve şirketimizin yüksek kalite standartlarına sahip olduğuna dair taahhüdümüzdür.

BİRÇOK ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ
Başta helal gıda ile ilgili olmak üzere sahip olduğunuz sertifika ve belgelerden de bahsedebilir misiniz?
Namlı ve Volkan markası adıyla, gıda üretim şartlarına uygun olarak ISO22000, HACCP, FSSC ve BRC belgelerine sahibiz.

Ürünlerinizi hangi ülkelere ihraç ediyorsunuz?
Siyah ve yeşil zeytin olarak Almanya, Bulgaristan, Romanya, Kıbrıs, Kosova, Ukrayna gibi ülkelere ihracat yapıyoruz. Dubai ve Almanya başta olmak üzere çeşitli fuarlara katılarak ihracat hedeflerimizi ileriye taşımak için çaba gösteriyoruz.

arf

Yukarı