Ana içeriğe atla

aaa

THY VE HAVELSAN’DAN ORTAK GİRİŞİM ŞİRKETİ

09.05.2018 - 17:31

Türk Hava Yolları Teknik AŞ ve HAVELSAN, kabin içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemler ile sivil havacılık alanında kullanılan diğer yazılım sistemlerinin tasarım, üretim, tamir, bakım, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmek üzere bir Ortak Girişim Şirketi kuruyor.

Türk Hava Yolları Teknik AŞ ve HAVELSAN, yerli kabin içi eğlence sistemlerinin üretimini birlikte hayata geçirecek. Kurulacak Ortak Girişim Şirketi; kara, deniz, raylı sistemler ve hava platformlarında kabin içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemlerin ve sivil havacılık alanında kullanılan diğer yazılım sistemlerinin tasarımını, üretimini, tamirini, bakımını, pazarlamasını, satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek.
Ortak Girişim Şirketi, Türk Hava Yolları’nın 2022-2023 yıllarında filosuna katacağı yeni nesil uçakları ile yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren havayollarının uçaklarına onaylı tedarikçi olarak kablolu kabin içi eğlence sistemleri sağlamayı hedefliyor. Havacılık sektöründe özellikle uzun süreli uçuşlarda çok önemli bir unsur olan ve müşteri memnuniyetini olumlu yönde etkileyen kabin içi eğlence sistemlerinin, Ortak Girişim Şirketi tarafından yüksek teknoloji ve rekabetçi fiyatlarla üretilmesi planlanıyor. 
Türk Hava Yolları Teknik AŞ’nin İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda bulunan tesislerinde, 2018 yılı içinde faaliyete başlaması planlanan Ortak Girişim Şirketi, ürünlerini ilk aşamada Türkiye’deki havayolu operatörleri ve çevre bölgelerde faaliyet gösteren havayolu şirketlerine pazarlamayı hedefliyor. 
Türk Hava Yolları Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet KARAMAN, “Sahip olduğumuz geniş bakım onarım kabiliyetlerimiz ve kaliteli kabin, koltuk üretimi gerçekleştiren iştiraklerimizin yanı sıra HAVELSAN ile birlikte kurulacak olan Ortak Girişim Şirketi ile kabin içi eğlence sektöründe de bundan sonra güçlü bir şekilde faaliyet gösterecek olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.
HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay da Ortak Girişim Şirketi’nin kurulmasıyla Türk Hava Yolları’nın kullanıma aldığı kabin içi eğlence sistemlerinin dünya pazarına açılmasında önemli bir adım atılacağını söyledi. Atalay, “HAVELSAN, bu ortak girişimle savunma teknolojilerinin yanında sivil alanda da iddiasını ortaya koymuştur. Kurulacak şirket, ülkemizin sivil havacılık alanındaki ihracat portföyünü de genişletecektir. Güçlerimizi birleştirmemiz bizi global pazarlara taşıyacaktır.” şeklinde konuştu.

t

arf

Yukarı