Ana içeriğe atla


BANNER

TÜRES’TEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

04.06.2020 - 17:53

TÜRES, kadın restoran- kafe sahibi veya işletmecilerini dernek çatısı altında bir araya getirerek dijital girişimcilik zirvesi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES), yakın zamanda pozitif ayrımcılıkla kadın girişimcileri desteklemek üzere dijital girişimcilik zirvesi düzenleyecek. TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl önderliğinde yeme- içme pazarında dünya markalarının oluşturulması, dünya Gastronomi pazarından daha çok pay alınması ve ülkemize gelir kazandırılması konusunda birçok çalışma yürüten TÜRES kurulduğu ilk günden itibaren sektöre hizmet etmeyi gaye edinen ve hedefine ulaşan birçok başarılı çalışmaya imza attı. Başarılı projeleri ile adından söz ettiren dernek, şimdi de TÜRES Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Girişimcilik Komitesi Başkanı Aycan Helvacıoğlu öncülüğünde kadın restoran- kafe sahibi veya işletmecilerini bir araya getirecek.

“AMACIMIZ; TÜRK MUTFAĞINI, TEMSİLCİLERİ VASITASI İLE DÜNYAYA DUYURABİLMEK”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Helvacıoğlu, restoran işletmelerinin artan rekabet ortamında inovasyon faaliyetlerine daha önem vermesi ve bu uygulamaları bir plan çerçevesinde gerçekleştirmesi gerekliliğine değinerek şunları aktardı: “Başarısının arkasında kadın olan birçok restoranımız var. TÜRES; insan kaynağı, yönetim, pazarlama ve tedarik sürecinde kadın girişimcilik komitesi ve ticaret grubu ile kadın girişimcileri destekliyor. Koronavirüs sonrası yeni dönemde temassız menü ve özel kampanyalarla temassız işletme modelinin temelleri atılıyor. Kadın restoran ve işletmecileri gerek üreticilikleri gerek hijyene verdikleri önem ve yönetebilme sanatları ile sektörümüzde önemli rol modeller oluşturuyorlar.  TÜRES çatısı altında olan markalar; hizmetten tedariğe, tanıtımdan teknolojiye birçok konuda tedarikçi üyelerimizden uygun şartlarda üyelere özel destek alabiliyorlar. Bunun yanında restoranların yurt dışı açılımı için de TÜRES bünyesinde önemli çalışmalar yapıyoruz. Restoranlarımız ile birlikte 2021 yılının ilk çeyreğinde Ortadoğu'nun en geniş Restoran Show'larından birine katılım göstereceğiz. Kadın Girişimcilik komitesinde öncelikli amacımız; Türk mutfağını, temsilcileri vasıtası ile dünyaya duyurabilmek ve ülkemizi bu konuda çekim merkezi haline getirebilmek. Sonrasında da yeme içme sektöründe kadın işletmeci sayısını arttırıp markalaşma süreçlerine destek vermektir.”

arf

Yukarı