Ana içeriğe atla

aaa

TÜRKİYE NORMALLEŞMELİ...

15.11.2016 - 16:06

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, Türkiye’nin en büyük ihtiyacının normalleşme olduğunu söyleyerek, artık 15 Temmuz sendromundan kurtulmak gerektiğini kaydetti. 

FETÖ ile mücadele edilirken günlük hayatın ve üretimin aksamadan sürmesi gerektiğine işaret eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, “Son aylarda hiç konuşmadığımız kadar FETÖ’yü konuştuk. Yazık, ömrümüzden çaldılar. Tabi ki mücadele edilecek ama günlük hayatımızı da sürdürebilmemiz gerekiyor. Biz ilk günden itibaren ‘üretmeye ve büyümeye devam’ dedik. Şimdi de ‘üretmeye ve büyümeye devam’ diyoruz” dedi.
Basınla sohbet toplantısında konuşan Nail Olpak, dünyaya 15 Temmuz darbesini anlatmaya çalıştıklarına değinerek, “Türkiye’nin ihtiyacı üretimi büyütmektir. 15 Temmuz’dan kurtularak, o işin sendromundan çıkıp da normalleşmeye en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. ‘Hayat normale döndü’ demek yeterli olmuyor. Bunu yaparak göstermemiz gerekiyor. 15 Temmuz nedeniyle hiçbir faaliyetimizi iptal etmedik. Çalışmalarımızı neredeyse aynen sürdürdük. Hatta burada bir miktar dozu artırma gayreti içinde olduk” diye konuştu.

MÜSİAD EXPO GENİŞLETİLDİ
İstanbul’da MÜSİAD Expo Fuarı’nın bu yıl 9-12 Kasım’da gerçekleştirileceğini söyleyen Olpak, “Açılışını Cumhurbaşkanımızın yapacağı fuarda 700 firma ürünlerini sergileyecek. MÜSİAD Expo ile eşzamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port MÜSİAD ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) da düzenlenecek. Fuara yüksek teknolojili, Ar-Ge’ye dayanan ürünler ve firmaların katılımında üyelik aramıyoruz. Tek şart Türkiye’de yerleşik şirket olmak. Geçen yılki fuarımıza 123 ülkeden 7 bin 250 ziyaretçi gelmişti. Bu yıl da yabancı ve yerli pek çok ziyaretçi bekliyoruz. MÜSİAD Fuarı’ndan sonra, Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri’ni gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“ÜYE KABULÜNDE FRENDE GİDİYORUZ”
MÜSİAD’a ilginin çok arttığına işaret eden Olpak, “MÜSİAD olarak çok dikkatli davranıyoruz. Ama biz daha önce de üyelik konusunda son derece titiz davrandık. Çünkü bizim üye sayısını belli bir noktaya çıkaralım diye bir hedefimiz yok. Hedefimiz; üye sayısını değil, etkimizi ve etkinliğimizi artırmak. Ama doğrusunu söylemek gerekirse üye kabulünde olabildiğince frende gidiyoruz. Toplu üyelik almıyoruz. Aklanmak için MÜSİAD’a üye olmaya çalışanlar olduğunun farkındayız. Üyelik için referans şart. Referansta da MÜSİAD’ın en az iki yıllık üyesi olması şartını arıyoruz” dedi.

“11 BİN ÜYEMİZ VAR”
MÜSİAD’ın 11 bin üyesinin olduğunu kaydeden Olpak, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de 70 şube ve 86 noktadayız. Son 4 yılda 34 noktadan 86 noktaya çıktık. 65 ülkede ise 170 noktaya ulaştık. Bu sayı daha da artacak. Yıl sonuna kadar, Makedonya, Melbourne, Tokyo ve Amsterdam’ı açacağız. 2017 bahara kadar da Azerbaycan, Tiflis, Pakistan, Strasburg, İngiltere, Kazakistan ve Belçika şubeleri devreye girecek. Yurtiçinde de bu yıl sonuna kadar Seydişehir, Karaman ve Batman devreye giriyor. FETÖ ile ilgili olarak derneğimizle ilişkisini kestiğimiz üye sayısı 100’ü bulmamıştır. Orada çok titiz davranıyoruz.”

 

arf

Yukarı