Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Vergisini düzenli ödeyene yüzde 5 indirim

06.02.2017 - 16:54

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, vergi düzenlemesi konusunda açıklamada bulundu. Kurtulmuş, vergisini düzenli ödeyene yüzde 5 indirim yapılacağını söyledi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası vergi düzenlemesi konusunda açıklamada bulundu. Kurtulmuş, vergisini düzenli ödeyene yüzde 5 indirim yapılacağını söyledi.

Kurtulmuş'un açıklaması şöyle: 

"Vergisini eksiksiz ve vaktinde ödeyen yurttaşlarımız için vergilerinde yüzde 5'e varabilecek indirim yapılabilmesi için Bakanlar Kurulu'na yetki verilmiştir. Yabancılara konut satışında bir takım uygulamalar başladı, bu konuda yeni teşviklerin getirilmesi öngörülmektedir."

Türkiye Varlık Fonu

Kamu kuruluşlarının Varlık Fonu'na devredilmesinde büyük kamu şirketlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesi söz konusudur. Devletin elinde kuvvetli bir kaynak oluşturulması savunulmaktadır. Ekonomik salvolara karşı daha dinamik bir yapıya kavuşması öngörülmektedir. duyunu umumiye benzetmesi yanlıştır. Varlık fonunun kendisi millidir.  

AR-GE çalışmaları

"Yeni bir teknoloji yönetim modeline ihtiyaç var. Bilim, Sanayi İcra kuruluna dönüştürülmesi, yeni bir yapı kurularak üniversitelerin daha etkin bir şekilde arge çalışmalarına sokulması, özel sektörün bu işi yükleneceği bir ortam hazırlanmaktadır. Üniversite ve TÜBİTAK'ın yapısının üzerinde durulmuştur. Küresel rekabette en önemli alanlardan birisi budur."

GALATA

Yukarı