Ana içeriğe atla


BANNER

Enerji

PETROL FİYATLARI TOPARLANIYOR

11.03.2020 - 08:54

Güne 37.9 dolar seviyesinden başlayan Brent petrol gün içinde en düşük 37.1 dolar, en yüksek 39.5 dolar seviyesini gördü.

Ücretli poşet uygulaması 1 yaşında

10.12.2019 - 11:39

Alışveriş poşetlerinin ücretli hale getirilmesinin birinci yıldönümünde, uygulamanın ülke çapında tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını nasıl etkilediğini mercek altına alan 4Service Türkiye’nin anketinden ilginç sonuçlar çıktı. Ankete katılanların yüzde 98’i yanında yedek çanta/poşet taşımak, daha temkinli alışveriş yapmak gibi yeni çözümler uyguladığı belirtirken, ücretli poşet almamak için marketlerin meyve/sebze reyonlarındaki ücretsiz poşetleri daha fazla kullanmaya başladıklarını söyleyenlerin oranı ise yüzde 84 oldu.  Katılımcıların yüzde 9’u ücretli poşet almamak için İnternet’ten market / mağaza alışverişine yöneldiğini kaydederken, uygulama öncesinde markalı çöp poşeti satın almazken artık aldığını belirtenlerin oranı yüzde 75 olarak tespit edildi.

HOPA’DA SU ARITMA TESİSİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

05.08.2019 - 10:25

Hopa’nın 50 yıllık su sorunu çözecek projede çalışmalar devam ederken İller Bankasından gelen heyette çalışmaları yerinde denetledi. Çalışmaları üstlenen yüklenici yapi ortaklığı adına açıklama yapan Kemal Makaroğlu’da “şu ana kadar hedeflediğimiz çalışmayı gerçekleştirdik ve İller Bankası denetiminden de başarıyla geçtik ”dedi.

Subscribe to Enerji

arf

Yukarı