Ana içeriğe atla


BANNER

GELİŞEN TEKNOLOJİ BİZİ MOTİVE EDİYOR

09.10.2019 - 16:01

G4S Ülke Müdürü Kağan Gümüş: “G4S için güvenlik önce insanların sonra tesis, bina, fabrika, arazi vb. varlıkların A’dan Z’ye emniyette olması demek.”

G4S’nin güvenlik anlayışından biraz bahseder misiniz?
G4S için güvenlik önce insanların sonra tesis, bina, fabrika, arazi vb. varlıkların A’dan Z’ye emniyette olması demek. Bunun için de işe önce 360° güvenlik tasarımı ile başlıyoruz. Konvansiyonel güvenlik anlayışını geride bırakıp, tüm hizmetlerimizi teknoloji entegre olarak ve tüm operasyonlarımızı teknoloji destekli yazılımlarla sürdürüyoruz. Değişen dünyada gelişen teknolojiye uyum bizim en büyük motivasyonumuz. 

Teknolojik gelişmelerden kastedilen elektronik güvenlik çözümlerindeki yenilikler midir? 
Öncelikle biz hizmet anlayışımızı Özel Güvenlik Hizmetleri, Elektronik Güvenlik Çözümleri olarak ayırmıyoruz. “Entegre Güvenlik Çözümleri” dediğimiz güvenlik tasarımı, tüm enstrümanların bir arada bir harmoni içinde çalışmasıdır aslında. Yapılan Risk Analizlerinde belirlenen güvenlik açıklarına göre ihtiyaç duyulan güvenlik yapısı özel dikim elbise gibi tamamen tesise, lokasyona, sektöre göre tasarlanmaktadır.

Bu sistemlerden biraz daha detaylı bahsedebilir misiniz? 
Öncelikle risk analizlerimizde, küresel firma olma avantajımızdan yararlanarak uluslararası standartlarımızdan olan SAVE ‘i kullanıyoruz. Türkiye’ye uygularken güvenlik çözümlerinde gerek yerelde gerek globalde teknoloji ve sistematik yaklaşımı hizmet süreçlerinin merkezine konumluyoruz. Açılımı “Saha Değerlendirmesi ve Değer Artırma” olan SAVE’in sahaya özel riskleri anlama; mevcut maliyetleri belirleme; toplam mülkiyet bedeline dayalı olarak yatırım getirilerini görmeleri ve toplam mülkiyet bedelinin bireysel tolerans düzeylerine ve öngörülen hafifletme tedbirlerine dayalı olarak nasıl değiştiğini gösterme konusunda müşterilere etkili şekilde yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.
Patentli ürünümüz olan G4S Login/ G4S Kokpit, güvenlik operasyonları yönetimi yazılımıdır. Hızlı bir şekilde operasyon ve denetim süreçlerini şeffaf olarak müşteriler ile paylaşmayı sağlayan ve raporlama kabiliyetine sahip bir sistemdir. Güvenlik görevlilerinin operasyon sırasında kullandıkları cihazlarla operasyon adımlarını kaydederken, denetleme sırasında da eksikliklerin ya da hataların görüntülü olarak, eş zamanlı paylaşımını sağlar. 
Bir diğer patentli ürünümüz olan AMAG Symmetry, Dünya çapında 90’dan fazla ülkede kullanılan, güvenlik donanımlarını yöneten entegre bir yazılımdır. Kapı kontrollerinden, çalışan- misafir giriş çıkışlarına, iç kapı yetkilendirmelerine, kamera sistemleri ve gözlemlerine kadar tüm elektronik güvenlik altyapısını yönetir. Modüler yapısı sayesinde CCTV, Kartlı ve Biyometrik Geçiş, Hırsız Alarm Sistemi, Ziyaretçi Yönetimi, Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi, Çevre Güvenliği, Interkom, Asansör Yönetimi gibi güvenlik donanımlarının da tek bir ana merkezi yazılım üzerinden kontrol edilmesini sağlar. 
Ölçeği büyük güvenlik operasyonlarının kaynaklarını verimli olarak yönetebilmek için geliştirmiş olduğumuz Saturn, müşteriler ile ilk çalışmaya başlanılan günden itibaren tüm ticari, operasyonel ve teknik detayları yöneten kapsamlı bir yazılımdır.

2019 yılının sonuna yaklaşırken önümüzdeki yıllar için G4S hedefleri nelerdir? 
Türkiye’de hizmetimizin 30. yılına girerken teknoloji entegre güvenlik çözümleri sunduğumuz bu pazarda gerek sermaye artırımlarımız, gerek süregelen teknoloji yatırımlarımızla daha nice güven dolu yılları iş ortaklarımızla geçirmeyi temenni ediyoruz. 

arf

Yukarı