Ana içeriğe atla


BANNER

MÜŞTERİLERİMİZİN HER ANLAMDA YÜKLERİNİ HAFİFLETİYORUZ

09.10.2019 - 15:51

Çeyrek asırdır sektöre öncülük ettiklerini vurgulayan Polimek Pazarlama Yöneticisi     Ekin Polat, Türkiye’de hemen hemen her sektörde hizmet verdiklerinin altını çizdi.

Firmanız hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
Hikayemiz 1995 yılında İzmir’de başladı. Kontrol ve güvenlik sistemleri sektöründe üretici firma olmaması ve bu konuda büyük bir boşluk olması bizi bu sektöre girmeye yönlendirdi.
Firmamız hem yazılım, hem donanım konusunda hizmet vermekte olup; 25 yıldır edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimimizi personel devam kontrol ürünleri, bekçi kontrol sistemleri, turnike sistemleri ve geçiş kontrol uygulamaları ile müşterilerimize sunuyoruz. 
Ayrıca güvenlik kısmında da üst arama dedektörleri ve x-ray cihazları ile müşterilerimize "Smartguard" markamız ile hizmet veriyoruz.
Biz aslında müşterilerimizin güvenlik, kontrol ve otomasyon sorunlarına onlarla beraber çözüm üretip, onlardan gelen taleplere göre projelerini şekillendiren, gerekirse yazılımlarını kişiselleştiren, A dan Z ye iş yüklerini hafifleten bir proje firmasıyız.

Ürün segmentinizden bahseder misiniz? En çok talep gören ürününüz nedir?
Personel Devam Kontrol Sistemleri, Devriye Tur Kontrol Sistemleri, Turnike Sistemleri, Geçiş Kontrol Uygulamaları, X-ray Bagaj Arama Cihazları, Üst Arama Dedektörleri ve Araç Geçiş Kontrol Sistemleri ürün portföyümüzdedir. Ayrıca farklı sektörlere RFID uygulamaları da yapmaktayız.
Tüm bu ürünlerle birlikte çalışan yazılımları da biz kendimiz geliştirmekteyiz.
Günümüz güvenlik ihtiyacını da göz önünde bulundurursak x-ray bagaj arama cihazları ve kapı dedektörleri bu sıralar en çok talep gören ürün gruplarımızdır. Bu ürünlerin pek çok yerde kullanımının zorunlu hale gelmesi talebi arttırmıştır. Ayrıca her daim bekçi kontrol sistemlerimiz ve firmalara özel geliştirebildiğimiz raporlama özelliği ile personel devam kontrol yazılımlarımız en çok rağbet gören ürünlerimizdendir.

Türkiye’de faaliyet gösterdiğiniz sektörler ve referanslarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Çeyrek asrı devirmiş bir firma olarak; Türkiye’de hemen hemen her sektörde hizmet vermekteyiz.
Ürünlerimiz Türkiye Büyük Millet Meclisinden tutun; Merkez Bankasına, İzmir Emniyet Müdürlüğünden, Nuhun Ankara Makarnasına kadar pek çok farklı sektörde, Türkiye’nin en iyileri tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca ürünlerimiz sadece Türkiye’de değil, Orta Doğu başta olmak üzere pek çok farklı ülkede de kullanılmaktadır.

2019 Ekim ayında ISAF Fuarına katılacağınızı biliyoruz. Hangi ürünlerle katılım sağlayacaksınız?
ISAF fuarı bildiğimiz üzere güvenlik sektörünün en önemli fuarlarından bir tanesidir. Biz burada; 7 renkli görüntü algılama teknolojisine sahip x-ray cihazımız, üst arama dedektörlerimiz, yine aynı şekilde son teknolojiye sahip yüz tanıma ve parmak izli okuyucularımız, araç geçiş kontrol sistemlerimiz, turnike sistemlerimiz ve TESİD Yaratıcılık Ödülü kazanmış Akıllı Kalem Bekçi Kontrol Sistemlerimiz ile güvenlik çözümlerimizi müşterilerimize sunacağız.

arf

Yukarı