Ana içeriğe atla

aaa

ANAHTAR TESLİMİ PROJE YÖNETİYORUZ

09.05.2018 - 15:27

Entegre tesis yönetimi anlayışıyla konut ve ticari tesislere hizmet verdiklerini belirten Orkun Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kadı, ‘Anahtar Teslimi Proje Yönetiyoruz’  mottosuyla hareket ettiklerini ifade ediyor.

Konut ve ticari tesislere yönetim hizmeti sunan Orkun Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kadı, sorularımızı yanıtladı.

Orkun Şirketler Grubu’nun geçmişinden bahseder misiniz öncelikle?
Şirketimiz, Emniyet teşkilatından emekli olan babamız Şaban Kadı tarafından 2004 yılında özel güvenlik hizmeti vermek üzere kuruldu. Ben, ablam Arzu Ekinci ve kardeşim Serdar Kadı’nın katılımlarıyla şirketimiz aile şirketi hüviyetini kazandı. Şirketimizi, kurduğumuz sağlam temeller üzerinde büyütebilmek ve inovasyonu tüm birimlerimizde uygulayabilmek için de kurumsallaşma sürecini başarıyla yönettik. Kurumsallaşma sürecimizin başarıyla tamamlanması, yaşam alanlarında oluşan ihtiyaçlarla temizlik hizmetleri, tesis yönetimi, teknik hizmetler ve bir tesisin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek birimleri şirketimiz içinde toplanmasını ve şu an piyasamızda adı kalite ile anılan Orkun Şirketler Grubu’nun oluşmasını sağladı. Bize üzeri dürüstlük, güven ve kalite ile örülü yolu açtığı ve hâlâ değerli düşüncelerini bizlerle paylaştığı için babamız Şaban Kadı’ya teşekkürlerimizi sunuyorum.

Günümüzde konut ve ticari alanlarda yönetim hizmetlerine talep giderek artıyor. Bu alanda faaliyet gösteren Orkun Şirketler Grubu’nun hizmetleri ve yönetim anlayışı hakkında bilgi alabilir miyiz?
Son yıllarda yapılan projeler dört duvar ve bir çatının ötesine geçerek yaşam merkezlerine ve akıllı binalara dönüşmüştür. Han yapılanmasından çıkan ticari binalar da son derece hassas ve teknolojik yapılarla donatılmaktadır. Hassas işletmelere dönüşen bu yaşam merkezlerini en iyi şekilde yönetmek, yıllar geçtikçe eskiyecek yapısını ve değerini korumak, fikri-teknolojik inovasyonla gelişmesini sağlamak edindiğimiz görevlerimizdir.

Şirketiniz nerelere hizmet veriyor? 
Şirketimiz entegre tesis yönetimi anlayışı ve organizasyon yapısıyla konut ve ticari tesislere hizmet vermektedir. Diğer bir deyişle “Anahtar Teslimi Proje Yönetiyoruz”  mottosuyla hareket etmektedir. Ülkemizde site yönetimi olgusu daha yeni oluşuyorken önem verdiğimiz Ar-Ge’miz tüm hizmetlerin tek elden yönetilmesinin toplam kalite yönetimine sağlıklı olarak ulaşmanın tek yol olduğunu göstermektedir. Bu nedenle şirketimiz de sıcak yuvaların, ofis veya dükkanlardan oluşan tesislerin yönetim, güvenlik, temizlik, peyzaj ve teknik hizmetlerini sağlamaktadır. 

Orkun Şirketler Grubu, bu alana yatırım yaparken hangi dinamikleri dikkat aldı?
Ülkemizdeki inşaat kalitesi dünyanın birçok gelişmiş ülkesinin çok önünde yer almaktadır. Yapılan projelerin satış rakamlarının iyi olması ve iyi projelerin rağbet görmesi ülkemiz insanının daha kaliteli bir yaşam istediğini göstermektedir. Yapılan projelerin de kaliteli şekilde yönetilmeye ihtiyacı olduğu görülmektedir. Tüm bu dinamikler bizim yol göstericimiz olmuştur. Herkese sevdikleriyle bereketli ve hayırlı ramazanlar diliyorum. 

TESİSLERİN YAPILARINI VE DEĞERLERİNİ KORUYORUZ
Yönetim şirketleri ile çalışmanın toplu yapı yönetimlerine sağladığı fayda ve avantajlar nelerdir?

Ülkemizin sosyal yapısı gereği komşuluk ilişkisi hâlâ en kuvvetli bağlarımızdan biridir. Geçmiş dönemlerimizden itibaren komşuluk hukuku üzerine öyle şeyler söylenmiş, öylesine büyük değerler yüklenmiş ki bu durumu suiistimal eden komşularımıza dahi yaptırımlarımızı kullanamaz hale gelmişiz. Bir şekilde haklının ve tüm sorumluluklarını yerine getiren sakinlerimizin hayat standartlarını korumamız gerekmektedir. Bu durum profesyonel yönetim hizmetinin gerekli olduğunun göstergelerinden biridir. Ayrıca günümüz projelerinin detaylarının, teknik altyapılarının ve yönetilmesi gereken kalemlerinin fazla olması, her birimin profesyonel bir şekilde yönetilmesinin gerekliliğini ortaya koymaktadır. Farklı alanlarda çalışan ve günlerinin çoğunu kendi özel işlerinde geçiren tesis yönetim kurulu üyelerinin günlerinin kısıtlı saatlerini yönetim işlerine ayırmaları, projeye katkı sağlamaktan öte eksik ya da yanlış kararlar alarak istemeden de olsa hem maddi hem de yaşamsal kalitenin düşmesiyle manevi zararlar oluşmasına neden olmaktadır. Yönetim işini meslek olarak yapan ve birimlerini oluşturmuş yönetim şirketleri, tesislerin yıllar geçse de hem yapılarını hem de değerlerini koruması için büyük bir avantajdır.

arf

Yukarı