Ana içeriğe atla

F

APLUS’IN ÖNCELİĞİ YÜKSEK HİJYEN VE KALİTE

09.05.2018 - 15:54

APLUS GENEL MÜDÜRÜ CANDAN GÖKSU: “HASTANELER BAŞTA OLMAK ÜZERE HİZMET VERDİĞİMİZ TÜM ŞİRKETLERDE ÖNCELİĞİMİZ YÜKSEK HİJYEN VE KALİTENİN SAĞLANMASI.”

Acıbadem Sağlık Grubu’na yüksek kalitede temizlik hizmeti vermek üzere kurulan ve kısa sürede büyüyen APlus’ın Genel Müdürü Candan Göksu, sorularımızı cevaplandırdı.

APlus’ın hikâyesini kısaca anlatabilir misiniz? Ne zaman ve niçin kuruldu? 
APlus, tamamen üst düzey hijyen ve kalite arayışından doğdu. Hastanelerimizde verilen yüksek kalite sağlık hizmetini destekleyecek otelcilik hizmetini dışarıdan sağlayamadık. Bu işi yapacak şirketin sağlığın önemini en az bizim kadar anlaması lazımdı. APlus, 2006’da üstün kalitede hizmet vermek üzere kuruldu. Şu an catering, CafeAPlus ile kafeterya işletmeciliği, temizlik ve enfekte tekstil yıkama hizmeti veriyoruz.

Temizlik hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz? 
Temizlik hizmetlerinde uzmanlığımız hastane temizliği…  Acıbadem Sağlık Grubu’nun tüm hastane ve tıp merkezlerinin temizliklerini, bina bakımlarını ve peyzaj çalışmalarını yapıyoruz. Grubumuz dışında da eğitim kurumlarından finans sektörüne kadar pek çok şirkete hizmet veriyoruz. 
Temizlik hizmetleri, bizim için sadece bir yeri temizlemek anlamına gelmiyor. Yüksek hijyenin ve kalitenin sağlanması önceliğimiz. Bu sebeple, sürekli kontrol ve eğitimli personel bizim için çok önemli. Personellerimizi sürekli eğitime tabi tutup müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik detaylı, düzenli eğitimler veriyoruz. 

Uzman olduğunuz hastane temizliği konusunda biraz bilgi alabilir miyiz?
Temizlik konusunda en büyük hassasiyetin gösterilmesi gereken yerlerin başında hastaneler geliyor. Burada normal alan temizliklerinden çok daha farklı bir süreç işliyor. Hem günlük temizlik ve bakımları sürdürmeniz hem de çapraz bulaşma, enfeksiyon gibi tehlikelere karşı gerekli önlemleri almak öncelikli işlerin başında. Bunu yaparken de her zaman en yüksek kaliteyi ve hijyeni sağlamak olmazsa olmazımız. Bu hizmet anlayışımızla bugün grubumuz dışında da pek çok hastaneye hizmet veriyoruz. Hastane temizliğinde bizi ayıran bir diğer önemli konu ise aralıksız eğitimlerimiz. Hastanede çalışan temizlik personellerimiz, genel eğitimlerimizin dışında farklı bir eğitim alırlar. Bu eğitimler çok daha yoğundur ve uzmanlık alanlarına göre değişiklik gösterir. Hastane tekstilinin temizliği ise bu işin farklı bir kolu… APlus olarak Türkiye’nin ilk tam otomasyon tekstil yıkama fabrikasına sahibiz. Fabrikamız günde 27 ton tekstil yıkama kapasitesine sahip ve sadece hastane tekstili yıkamak üzerine kurulu… Burada hastaların yattığı çarşaflardan ameliyatlar için hazırlanan drapelere kadar her türlü hastane tekstili en yüksek hijyen standartlarında temizlenerek paketleniyor. 

İlk kez düzenlenen ve sizin de katılacağınız FM Expo İstanbul Tesis Yönetimi Fuarı ve Konferansı’yla ilgili beklentileriniz neler?
Tesis yönetimi, Türkiye’de önemli bir sektör. Bizleri bir araya getiren bir etkinliğin olmaması büyük bir eksiklikti. Bu fuar hem sektörün gelişmesi için katkı sağlayacak hem de biz profesyonellerden hizmet almak isteyen şirketleri bir platformda buluşturacak.

arf

Yukarı