Ana içeriğe atla


BANNER

ARF GROUP HASTANELERDE ÜST STANDARTTA DEZENFEKSİYON VE HİJYEN SAĞLIYOR

11.07.2019 - 16:47

Hastanelerde uyguladıkları temizlik hizmetlerinden bahseden ARF Group Tesis Yönetim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Arif Gülen, “Amacımız bulaşıcı hastalıkları sıfıra indirip en üst standartta dezenfeksiyon ve hijyeni sağlamaktır.” diyor.

Hastaneler, temizlik uygulamaları açısından en güç alanlardan biri... 7 gün 24 saat hizmet veren hastanelerin hastaların daha sağlıklı bir ortamda tedavi görmesi için devamlı olarak temiz olması gerekiyor. Hastanelerde uyguladığınız temizlik hizmetlerinden bahseder misiniz?
Günümüzde hijyen koşulları çok hayati önem taşıdığı için bütün planlamamızı bunun üzerine yapmaktayız. Bu bağlamda alanında profesyonel ve konusunda uzmanlaşmış kadrolarımızla hizmet vermekteyiz. Hastanelerin gereksinimleri doğrultusunda servis, alan, bölüm için ayrı, ayrı özel makine, ekipman, sarf ve kimyasal kullanıp gelişen teknolojileri takip edip eğitim ve uygulama programlarımıza dahil ediyoruz.  

Alanları hangi periyodlarla temizliyorsunuz?
Belirlenen evrensel standartları yakından takip edip sıkı denetimler ve düzenli personel eğitimleriyle gelişim sağlayıp hizmet kalitesini hep bir adım daha ileri taşıyıp; günlük, haftalık, aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık çalışma programlarınızdan sapmadan hizmetin kalitesini sürdürebilir bir hale getirmekteyiz. 

Hastanelerde temiz, bakımlı ve hijyenik bir ortam sağlayabilmek için neler yapıyorsunuz? Bu anlamda müşterilerinize sunduğunuz yenilikleri anlatır mısınız? 
Kullandığımız ekipmanların tümünü insan sağlığını çevreye ve doğaya olumsuz etkisi olmayacak geri dönüşümlerden, çevreye ve doğaya zarar vermeyecek ürünler seçmekteyiz. Geri dönüşüme uygun atıkların geri kazanılmasına aracı olmak ve doğaya zararı en aza indirgemeye çalışmaktayız. Alanlarda dozaj aşlama spreyleme ve nemlendirme sistemleriyle alanların dezenfeksiyonunu, temizlenmesi ve korunmasını sağlamakta. Sağlık Kalite Standartları(SKS) ve kriterlerine uygun olarak gerçekleştirmekteyiz.
Bu şekilde çapraz bulaşıcı hastalıkların risklerini yok etmeye çalışmaktayız. Amacımız hastaların, çalışanların ve çevrenin güvenliğini sağlamak, bulaşıcı hastalıkları sıfıra indirip en üst standartta dezenfeksiyon ve hijyeni sağlayıp, kesintisiz hizmet verilmesi sağlamaktır.
Toplumun ihtiyaçlarının her alanında vazgeçilmez unsur olan temizlik, hijyen ve sanitasyona artık bilimsel bir yaklaşım gerekmektedir.

arf

Yukarı