Ana içeriğe atla

F

ARS GRUP’UN OLMAZSA OLMAZI VERİM VE KALİTE

09.05.2018 - 15:31

ARS Grup’un Sahibi Yunus Aydoğdu, “ARS Group olarak olmazsa olmazımız, verimli personel, verimli makine, araç gereç ile diğer destekleyici etkenler. Kalite, beklentileri tam karşılayan ürün veya hizmetlerdir. Biz bunun üzerine şaşırtıcı eklemeler yapıyoruz.” diyor.

ARS Grup’un Sahibi Yunus Aydoğdu, hizmetleriyle ilgili sorularımızı cevapladı.

Öncelikle ARS Grup hakkında bilgi verebilir misiniz?
ARS Group olarak 10 yılı aşkın bir süredir işletmelerin hizmet ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Hizmet sunumunda her geçen gün daha iyiye ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hizmet sunumu esnasında oluşacak hasar ve kazalara karşı müşterilerimizi ‘Mali Mesuliyet Sigortası’ kapsamında sigortalıyoruz. Sunduğmuz hizmetleri sürekli olarak kontrol ediyor ve gerekli düzeltmelerde bulunuyoruz. Çalışmalarda dürüstlüğü, yasalara bağlılığı, mutsuz personelle müşterisini de memnun edemeyeceği düşüncesiyle çalışan, müşteri ve tedarikçi memnuniyetini ilke edindik. ARS Grup olarak çok katlı iş merkezleri, sanayi kuruluşları, gıda üretim tesisleri, sağlık, finans kuruluşları ve daha pek çok değişik alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Hizmet çeşitliliğinin gerektirdiği değişik ihtiyaçlara kısa sürede reaksiyon gösteriyoruz.

Uzman olduğunuz hizmetlerden biri temizlik. İnsan yoğunluğu ve sirkülasyonunun çok fazla olduğu mekanlarda hijyen ve temizlikte süreklilik sağlamak zor. Bu noktada, temizlik hizmeti sağlarken nelere dikkat ediyorsunuz?
Görünür temizlik dediğimiz herkesçe fark edilebilen kirlenmelerin haricinde, zincirleme bulaşmaya sebep olabilecek mikroorganizmalar aracılığıyla taşınan hastalıklara karşı da doğru hizmet uygulamaları geliştirmiş bulunuyoruz. Bu doğrultuda belirli zaman aralıklarıyla değiştirerek kullandığımız dezenfektan ve diğer sanitasyon ürünleriyle insanlara hastalık bulaşma riskini en aza indirdiğimizi düşünüyoruz. Çok sık kullanılan noktaların aynı sıklıkta temizlenmesi ve kontrol edilmesi önemli. Bu kapsamda personel sayısı ve organizasyonlar da işlerin yineleme sıklığına göre planlanıyor.

Temizlik hizmetinde olmazsa olmazlarınız nelerdir? ‘Temizlikte kalite’ sizin için ne anlam ifade ediyor?
Olmazsa olmazımız verimli personel, verimli makine, araç gereç ile diğer destekleyici etkenlerdir. Kalite, herkesçe kabul edildiği gibi kusur bulunamayan, beklentileri tam karşılayan ürün veya hizmetlerdir. Biz bunun üzerine mümkün olduğu kadar şaşırtıcı, tatmin düzeyini artırıcı eklemeler yapıyoruz. 

Temizliği kolaylaştıran teknolojik ürünler kullanıyor musunuz? 
Büyük alan temizliklerinde insan gücüyle yapılamayacak ve zaman alacak işleri elbette daha az maliyetle ve kısa sürede yapmak için uygun teknolojilerle üretilmiş makine, malzeme ve aparatlar kullanıyoruz. Böylelikle daha hızlı ve olumlu sonuç alınabiliyor.

Personelinize temizlik konusunda eğitim veriyor musunuz? 
Personellerimize, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki, ortam koşullarına yakışır hareket tarzları ve iletişim, kurumla bütünleşme, makine ve malzeme kullanımı, sanitasyon ve benzeri konularda eğitimler veriyoruz. 

Son olarak, temizliğin dışında hangi hizmetleriniz var?
Temizliğin dışında teknik işletim hizmetlerimiz, personel temin hizmetlerimiz, kuruluşların ihtiyaçlarına göre kısa süreli sunduğumuz hizmetlerimiz, bitki bakım hizmetlerimiz, haşere ve kemirgenle mücadele hizmetlerimiz bulunuyor.

arf

Yukarı