Ana içeriğe atla

GALATA TAŞIMACILIK

ATALIAN GLOBAL SERVICES EN BÜYÜK OYUNCULAR ARASINDA

19.12.2018 - 12:04

ATALIAN GLOBAL SERVICES CEO’SU HASAN BARIŞ ÜNALP: “TÜM TESİS YÖNETİM ALANLARINDA HİZMET SUNAN VE HEM ORGANİK HEM DE İNORGANİK OLARAK BÜYÜYEN FİRMAMIZ, SEKTÖRÜN EN BÜYÜK OYUNCULARI ARASINDA.”

ATALIAN Global Services CEO’su Hasan Barış Ünalp, sorularımızı cevaplandırdı.

Öncelikle firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz? Ne zaman kuruldu? Hangi hizmetleri veriyor? Sektördeki yeri ne?
1944’te Fransa’da kurulan ATALIAN Global Services, Türkiye pazarına, alanında uzman firmaları satın alarak 2013’te giriş yaptı. 4 yılda çok hızlı büyüyerek 6 binin üzerinde çalışana ulaştı. ATALIAN, Türkiye’de müşterilerine tesis yönetimi alanında proje danışmanlığından başlayan, daha sonra projenin yaşam süresi boyunca devam eden tüm tesis yönetim alanlarında hizmet sunmaktadır. Bunlar; Entegre Tesis Yönetimi, Temizlik, Güvenlik, Enerji Yönetimi ve Otomasyon, Teknik Bakım, İnşaat ve Renovasyon, Resepsiyon ile Peyzaj gibi tamamlayıcı hizmetlerden oluşmaktadır.  Hizmetlerimizle işletmelerin kendi çekirdek işlerine odaklanmalarını sağlıyoruz. Türkiye pazarına yeni girsek de organik ve inorganik büyüyerek tesis yönetimi hizmeti veren en büyük oyuncular arasındayız.

Tesis ve bina yönetimi hizmetlerinizle ilgili biraz daha detaylı bilgi alabilir miyiz? 
Türkiye pazarında tesis yönetimi, apartmanınızdaki görevliden binlerce personelle yönettiğimiz dev tesislere kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Pazardaki büyük oyuncuların da farklı hizmet kollarında uzmanlaştığını gözlemlemekteyiz. ATALIAN olarak enerji yönetimi, taahhüt hizmetleri ve tesis yönetim hizmetlerini bir arada sunan ilk firma olarak kendi kulvarımızda ayrışmaktayız. Tekil hizmet bazında ağırlıklı olarak temizlik ve güvenlik alanında hizmet vermekteyiz. Bununla birlikte bünyemize katılan EVD-İdetek firmalarımızla da enerji yönetimi, otomasyon kurulumu ve yönetimi alanlarında da hizmet vermekteyiz. Entegre hizmet yönetimi üzerine de birçok yatırımcıyla hizmet modelleri üzerine konuşmaktayız.

Sizi farklı kılan özellikler neler? Müşteriler sizi neden tercih etmeli?
En önemli farkımız, geniş bir hizmet yelpazesinde çözümler sunmamız, müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak esnek çözümlere adapte olabilmemiz. Örneğin; mühendislik, danışmanlık ve enerji yönetimi gibi konulardaki uzmanlığımız ve temizlik alanında inovatif enzimatik uygulamalarımızla Fransa merkezimizden sağlanan yazılım desteğiyle sunduğumuz raporlama çözümlerimiz bizleri bir adım öne geçirmektedir. Enerji yönetimi grup şirketimiz, Türkiye’de enerji verimliliği konusunda çalışmaya başlayan ilk kurumlardan biri. Sahip olduğumuz tecrübeyle tüm tesislerde enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunabiliyoruz. ATALIAN’a özel yazılımla enerji tüketimlerini izleyip kontrol altında tutabiliyoruz. Proje danışmanlık hizmetlerimizle herhangi bir tesis inşaat aşamasındayken o projeye dahil olup en doğru çözümlerin seçilmesini ve uygulanmasını garanti ediyoruz. Taahhüt çözümlerimiz sayesinde fit-out ve renovasyon gibi konularda herhangi bir servis firmasının ötesinde perakende zincir mağazaları müşterilerimizin yanında oluyoruz. Bina otomasyonu yine bizim uzmanlık alanlarımızdan biri. 

Sizden yönetim hizmeti alanlar ne gibi avantajlar elde ediyor?
Tesis yönetimi, bir nevi orkestra gibi çoklu hizmetlerin bir çatı altında toplanması. ATALIAN, yapısı itibariyle kendi içinde tesis yönetimi benimsemiş bir şirket. Bu çok sesliliğimizle de iş ortaklarımızın farklı isteklerini hızlı bir şekilde, tek noktadan gerçekleştirecek kapasitede ve esneklikte hizmeti sunabiliyoruz. Bu sayede müşterilerimize maliyet avantajı sağlıyoruz. 

GALATA TAŞIMACILIK

Yukarı