Ana içeriğe atla


BANNER

ATALIAN İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİYLE KAMU VE ÖZEL SEKTÖR PROJELERİNE HİZMET VERİYOR

11.07.2019 - 16:49

Ticari ve bireysel klima sistemleri üzerine Türkiye genelinde kamu ve özel sektör projelerine hizmet verdiklerini söyleyen Atalian Entegre Tesis Yönetimi Hizmetleri VRV Satış Müdürü Cem Demirtaş, VRS Klima Sistemleri hakkında bilgiler verdi.

Atalian’ın iklimlendirme sistemleri hizmetlerinden bahseder misiniz? 
Atalian, Arçelik-LG VRS sistemleri, ticari ve bireysel klima sistemleri üzerine Türkiye genelinde kamu ve özel sektör projelerine hizmet vermektedir. Tamamlamış olduğumuz projeler arasında; Adalet Sarayı, SGK, gençlik merkezi, hastaneler ve üniversiteler bulunmaktadır.  

VRV klima sistemlerinin satış ve kurulumunu gerçekleştiriyorsunuz. Bu sistemlerin özellikleri nelerdir?  
Satmış olduğumuz cihazların montajı yetkili servisler aracılığıyla yapılmaktadır. VRS, (Veriable Refrigerant Flow System) Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. VRS klima sistemleri; tek dış ünite ile birden çok iç ünitenin bağımsız olarak kontrol edilebildiği sistemdir. Bu özelliği ile VRS klima sistemleri oteller, plazalar, fabrikalar, tiyatrolar, hastaneler ve diğer büyük çaplı binalar için tercih edilir. Bir VRS Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.
VRS Klima Sistemlerini Split Klima’dan ayıran özellik; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

Müşterilerinize nasıl bir teknik bakım hizmeti sunuyorsunuz?
Atalian öncelikle müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Kurmuş olduğumuz sistemler belirli periyodlarda saha ekiplerimiz tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Her müşterimize, sistemin daha sağlıklı çalışabilmesi için yılda iki veya üç defa bakım yapılması gerektiği konusunda bilgi verilmektedir. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile kurulan sistemin, sorunsuz ve daha uzun ömürlü olmasını hedefliyoruz.

arf

Yukarı