Ana içeriğe atla

tansa

BSA GRUP KONTROLLÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

08.11.2018 - 12:29

Kurumların asli faaliyetlerinin dışında kalan hizmetlere yönelik profesyonel çözümler sunduklarını belirten BSA Grup Genel Müdürü Süleyman Ertorun, “Yakaladığımız ivmeyi kaybetmeden kontrollü büyümeye devam edeceğiz.” diyor.

Temizlik sektörünün önemli firmalarından biri de BSA Grup. Genel Müdür Süleyman Ertorun, firmayla ilgili sorularımızı cevapladı.

Öncelikle BSA Grup’un kuruluş ve bugünlere geliş hikâyesini, BSA’nın açılımını kısaca öğrenebilir miyiz?

1994 yılında babam Behçet Ertorun BSA Grup’u kurdu. Biz bir aile şirketiyiz. Şirket adının aile bağlarımızın etkisiyle BSA olmasına karar verdik. İlk gençlik yıllarımdan itibaren işin içindeyim diyebilirim. Okuldan fırsat bulduğum zamanlarda şirkette babamın yanında zaman geçirip sektörü ve yaptığımız işi öğrenmeye başladım. 2006’da bayrağı teslim aldım. Şirketi devraldığımda sadece temizlik hizmeti veriyorduk. Ancak sektörel gelişmeler ve müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda 2016’da BSA Tesis Yönetimi Hizmetleri’ni kurarak entegre tesis yönetimi alanında da faaliyet göstermeye başladık. Hedefimiz, büyüme trendimizi devam ettirmek, çözüm ortaklığını yürüttüğümüz kurumlara yenilikçi, farklı ve kaliteli hizmetler sunmak.

PROFESYONEL ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Hizmetleriniz ile ilgili bilgi verir misiniz?

BSA Grup; temizlik, çamaşırhane hizmetleri, güvenlik, teknik bakım ve onarım, peyzaj, ofis destek, personel tedariki ve danışmanlığı gibi, kurumların asli faaliyetlerinin dışında kalan ve outsource edilebilen hizmetlerine yönelik profesyonel çözümler sunmaktadır.

Hizmet ve personel kalitesiyle ilgili standartlarınızdan ve politikalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Kalite, bir süreç. Sunduğumuz hizmet kalitesinin devamlılığı için önceliğimiz elbette müşteri memnuniyeti. Bunun iyi eğitimli ve mutlu çalışanlarla mümkün olduğu düşüncesindeyiz. Sürekli eğitim programlarıyla kendi normlarımızı yarattık. Personellerimize verdiğimiz hizmetler için olduğu kadar, müşteri ilişkileri yönetimi konusunda da eğitim veriyoruz. Yatırımlarımızı teknolojik altyapımızı sağlamlaştırmaya yönlendirdik. Hem verdiğimiz hizmetlere uygun hem de etkin maliyet kontrolü yapabileceğimiz teknolojik enstrümanları kullanıyoruz. Eğitimli ve işini seven personel ile uygun teknolojik altyapı, kaliteyi beraberinde getiriyor.

AR-GE ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

Sektörün mevcut durumunu ve geleceğini nasıl görüyorsunuz? Bu bağlamda şirketinizin hedefleri, beklentileri nelerdir?

Artık birçok kurum ve kuruluş asli faaliyetleri dışındaki işlerini outsource ediyor. Bu durum kurumların kendi faaliyet alanlarına odaklanmasına ve sektöründeki başarı yüzdesini artırmasına olanak sağlıyor. Bir tesisi yönetebilmek meşakkatli bir iş. Biz de işte tam bu noktada verdiğimiz hizmetlerle kurumların yönetim ve idare yükünü azaltarak profesyonel çözümler sunuyoruz. Son birkaç yılda tesis yönetimi alanında faaliyet gösteren firma sayısı oldukça arttı. Bu durum rekabet ortamı yarattığından sektör adına çok önemli bir gelişme. Bizim gibi uzun yıllardır sektörde varlığını devam ettiren şirketler için agresif olmayan rekabetin yapıcı etkisi yadsınamaz. Sadece tesis yönetimi değil, hemen her sektörde dijitalleşmenin önemine inanıyoruz. Biz teknolojik yatırım ve dijitalleşme konusunda Ar-Ge çalışmalarımıza başladık. Yakın gelecekteki gündemimiz; “Hangi teknolojileri seçerek verdiğimiz hizmetlere artı değer yaratabiliriz?” Uzak gelecekte de yakaladığımız ivmeyi kaybetmeden kontrollü büyümeye devam edeceğiz.

tansa

Yukarı