Ana içeriğe atla

arf

DETAYLAR TEPE SERVİS’İN İŞİ

09.05.2018 - 15:57

Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı: “Mottomuz, ‘Aklınız detaylarda değil, işinizde olsun.’ En büyük gücümüz, müşterimizin tüm ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilecek esnekliğimiz.”

Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, entegre tesis yönetimiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Ülkemizde entegre tesis yönetimi hizmetini sunan sınırlı sayıdaki şirketlerden birinin genel müdürü olarak ‘entegre tesis yönetimi’ kavramını nasıl tarif ediyorsunuz?
Rekabetin yoğun biçimde yaşandığı günümüz iş dünyasında, sadece kendi ana faaliyetlerine odaklanmak, verimliliğini bu yönde artırmak isteyen işletmelerin, tüm işletme faaliyetlerini alanında uzman kuruluşlara ve kadrolara devretmesi bir zorunluluk haline dönüştü. Hal böyle olunca temizlikten bahçe bakımına kadar bir işletmenin devamlılığını sağlayan yan hizmetlerin tek bir çatı altında, profesyonelleşmiş ekipler tarafından yönetilmesi yeni bir kavram yarattı: Entegre tesis yönetimi… Kavramın ortaya çıkış nedenlerinden biri de ilgili süreçlerin sürdürülebilir olması ve optimize edilmesi ihtiyacına dayanıyor. Temel amaç, ana faaliyette daha başarılı olmak, tesislerin değerini koruyup artırmak ve rekabet gücünü muhafaza etmek ise, birçok yan iş sürecinin uyum içinde, uzun vadeli ve fonksiyonel olarak yönetilmesi kaçınılmaz oluyor. Bu türdeki yönetim ihtiyaçlarında ise imdada tesis yönetimi şirketleri yetişiyor. Entegre tesis hizmetini, insan gücüne ve uzmanlığa dayalı birçok hizmet alanının bu hizmetlerden bir veya bir kaçına ihtiyaç duyan kuruluşları destekleyecek şekilde profesyonel ekiplere sahip şirketler tarafından tek bir çözüm altında sunulmasıdır şeklinde özetleyebiliriz. 

Tepe Servis’in entegre tesis yönetimi çözümlerinden bahseder misiniz?
“Aklınız detaylarda değil, işinizde olsun” cümlesini mottomuz olarak belirledik. Aslında yaptığımız tüm çalışmaların özünü bu cümlede bulabilirsiniz. Yaklaşık 25 bin çalışana sahip Bilkent Holding Hizmet Grubu şirketlerinden biri olan Tepe Servis, yaklaşık 9 bin çalışanıyla kurumsal temizlik, site/tesis yönetimi, banka ve ATM temizliği, şehir hastanelerinde medikal olmayan destek hizmetleri (resepsiyon, yönlendirme, oda destek ve taşıma dahil) ile teknik hizmetler ve çağrı merkezi hizmeti sunuyor. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde, Bilkent Holding Hizmetler Grubu’na bağlı şirketlerle beraber hizmet kapsamımızı çok rahat genişletebiliyoruz. Bizim en büyük gücümüz, müşterimizin tüm ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilecek esnekliğe sahip olmamız.

Hizmet verdiğimiz şirketlerle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Türkiye’nin en büyük banka, AVM, hastane, rezidans, liman, gökdelen ve mağazalarına, farklı sektörlerden birçok kurum ve kuruluşa hizmet veriyoruz.

Tüm hizmetleri bir firmadan almak, şirketlere ne tür avantajlar sağlıyor?
Hizmetlerin tamamını, profesyonelliğini kanıtlamış tek bir firmadan almak, tesislere ihtiyaç duyulan şeffaf, raporlanabilir, metodik bir koordinasyon olanağı sağlıyor. Hizmeti veren firmanın insan kaynağı havuzu, eğitim, denetim olanakları, piyasadaki tedarikçi itibarı, finansal gücü, mevzuat ve diğer prosedürlere uyum önceliği gibi diğer unsurlar da alınan hizmetin kalitesini belirliyor. Entegre tesis yönetimi, bence konusuna bilim dalı gibi yaklaşan, kurumsal, alanında uzmanlaşmış, gerekli know how’a sahip şirketler tarafından verilebilecek özel bir hizmet ve büyük yatırımlar için gerçekten bir gereklilik. Günümüzün gerektirdiği çağdaş yönetim şekli bu.

arf

Yukarı