Ana içeriğe atla


BANNER

ELECTROLUX’ÜN MOLTENI CARACTÈRE SERİSİNE DÜNYANIN EN PRESTİJLİ TASARIM ÖDÜLÜ

21.01.2019 - 11:12

Electrolux Profesyonel’in yeni Molteni Caractère Serisi, olağanüstü tasarım mükemmelliği ve yenilik arayışı için önde gelen endüstriyel ve grafik tasarımcılarının ve köklü küresel imalatçıların yıllık başarılarını onurlandıran GOOD DESIGN® Ödül Programı tarafından ödüllendirildi.

Electrolux Profesyonel’in yeni Molteni Caractère Serisi, GOOD DESIGN® Ödül Programı tarafından ödüllendirildi. GOOD DESIGN®, olağanüstü tasarım mükemmelliği ve yenilik arayışı için önde gelen endüstriyel ve grafik tasarımcılarının ve köklü küresel imalatçıların yıllık başarılarını onurlandıran bir ödül programı.
Ekim 2017’de piyasaya sürülen Molteni Caractère ile ilgili ödül, Chicago Athenaeum tarafından şöyle açıklandı: “Molteni Caractère, Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından, dünyanın en iyi tasarım yeteneği ve üretimini onurlandıran ve tanıyan en eski ve en prestijli küresel ödül programı olan GOOD DESIGN® Ödül Programı’nın yıldızlarından biri olarak ilan edilmiştir.”
2018 ödül programı için 900’ü aşkın yeni ürün ve grafik tasarımı; Avrupa, Asya ve Amerika kıtasındaki 50’ye yakın ülkeden seçildi. 1950’lerdeki kriterleri takip eden GOOD DESIGN®; inovasyon, işlevsellik ve estetik açısından kalite tasarımlarını ödüllendiriyor. Yeni Molteni Caractère, Electrolux Profesyonel’in, köklü mirasın çağdaş bir stille harmanlanmasındaki mükemmelliğini temsil ederek bu şartları yerine getirmek üzere tasarlandı.
Electrolux Profesyonel Tasarım Direktörü Michele Cadamuro, “Modern tasarımın öncülerinin temelini atmış olduğu, küresel olarak en ünlü ödül programından aldığımız bu övgüyle gurur duyuyoruz.” dedi. “İnsanların duygularını zarif ve şık bir şekilde etkilerken, son derece talepkâr şeflerin beklentilerini de yüksek teknoloji malzemeleri ve detayları ile karşılayabilen ayrıcalıklı bir çözüm oluşturmak konusundaki yeteneklerinden ötürü tüm ekibe teşekkür ediyorum. Molteni Caractère, devrimsiz bir evrimin, süreklilik içindeki bir değişimin sembolüdür. Bu, müşterilerimizin iş hayatını her geçen gün daha kolay, daha zahmetsiz ve daha kârlı hale getirmeyi amaçlayan tasarım felsefemizdir.”

arf

Yukarı